fbpx

Miliarder Mike Novogratz: każdy inwestor powinien posiadać kryptowaluty

Michael Novogratz, założyciel i dyrektor Galaxy Digital Capital Management, stwierdził, że portfel każdego inwestora powinien składać się w przynajmniej 1%-2% z kryptowalut. Całkowite odcięcie się od nich jest według niego „prawie że nieodpowiedzialne”.

Według miliardera inwestowanie w kryptowaluty jest ważne nie z powodu spodziewanych zysków, ale dlatego, że w ciągu dwóch do czterech lat blockchain, technologia umożliwiająca firmom wykonywanie i rejestrowanie prawie natychmiastowych transakcji, będzie przecierać szlaki wielu branż.

Choć zdecentralizowana wersja Ubera może nie być Uberem, to jest to wyzwanie, które daje „realną wartość”, powiedział Novogratz.
Wyjawił również, że kryptowaluty stanowią 10% jego majątku.

Tymczasem mainstreamowe instytucje finansowe szukają sposobów na umożliwienie tradycyjnym inwestorom inwestowanie w Bitcoina. Nasdaq podpisał w zeszłym miesiącu umowę z amerykańską giełdą kryptowalut Gemini Trust. Nie wiadomo jednak, jak rządy uregulują waluty wirtualne.

Novogratz przewiduje, że na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych będzie można obracać kryptowalutami w przeciągu 6 miesięcy.
Jednak nie każdy na Wall Street z nim się zgadza. Warren Buffet niedawno nazwał Bitcoina „trutką dla szczurów do kwadratu”.
Novogratz powiedział, że różnica w poglądach wynika z różnicy wieku – starsi ludzie są bardziej sceptyczni, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Galaxy Digital ogłosił plany zakupu kanadyjskiego start-upu First Coin Capital, a następnie poprzez przejęcie odwrotne połączyć się z Bradmer Pharmaceuticals, które jest publicznie notowane na giełdzie TSX Venture Exchange w Toronto.
W wyniku połączenia Bradmer zostanie przemianowany na Galaxy Digital, co pozwoli spółce na publiczny obrót bez konieczności poddawania się finansowemu prześwietleniu, które wiąże się z wejściem na giełdę.

Galaxy Digital będzie inwestycyjnym bankiem kryptowalut, którego model biznesowy opierać się ma na kilku punktach:

– stanowiska obrotu kryptowalut oraz wykorzystanie arbitrażu między giełdami;

– inwestowanie w ICO oraz start-upy związane z blockchainem;

– usługi doradcze i zarządzanie aktywami zamożnych klientów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396