Mike’a Novogratza Bitcoin zajmuje najbezpieczniejszą pozycję na rynku

Można zapytać zatem, czy Bitcoin jest potencjalnym zagrożeniem dla tradycyjnych walut? Nastały czasy pełne niepewności. Zmuszają one inwestorów…

Można zapytać zatem, czy Bitcoin jest potencjalnym zagrożeniem dla tradycyjnych walut?

Nastały czasy pełne niepewności. Zmuszają one inwestorów do szukania nowych rozwiązań, które pomogą na alternatywne, skuteczne sposoby inwestowania. To właśnie cyfrowa waluta Bitcoin jest jedną z tych metod, która coraz chętniej jest wybierana przez inwestorów instytucjonalnych. Swoim zdaniem na ten temat podzielił się prezes Galaxy Digital, Mike Novogratz, który twierdzi, że czas sprzyja poszerzaniu się gronu zwolenników tej kryptowaluty.

  • Aż 400 milionów dolarów zostało zainwestowanych w Bitcoin przez MicroStrategy
  • Według Mike’a Novogratza pozycja na rynku Bitcoina staje się coraz bezpieczniejsza
  • Ekspert twierdzi jednak, że nie ma co liczyć na to, aby Bitcoin był walutą transakcyjną przynajmniej przez najbliższe 5 lat

 

Zwiększone inwestycje w Bitcoinie

Bitcoin na rynku ma swoją pozycję już od ponad dziesięciu lat. Jego początki przypadają na rok 2009. Cena, jakie wtedy osiągał, wynosiła nawet kilka tysięcy dolarów. Jak to bywa z nowymi walutami, tak i Bitcoin sprawiał wrażenie czegoś niepewnego. Inwestorzy zatem obawiali się w niego inwestować, myśląc o potencjalnych stratach. Mike Novogratz uważa jednak, że sytuacja z czasem zaczęła się zmieniać i inwestorzy zmienili swoje postrzeganie. Poznając bliżej Bitcoina oraz to, jak zachowuje się na rynku, rozpoczęli śmiałe inwestycje w tę cyfrową walutę. To wszystko tym bardziej przyczyniło się do faktu, że opisywana kryptowaluta stała się jedną z najmocniejszych na dzisiejszym rynku. Mike Novogratz stwierdził, że Bitcoin jest obecnie uważany za jedną z najłatwiejszych inwestycji. Każdy kolejny dzień przyczynia się do redukowania ryzyka z nim związanego.

Nawet Cointelegraph jest podobnego zdania i widzi, jak bezpieczną pozycję na rynku wypracował Bitcoin. Dowodzą temu wszelkie porównania tej cyfrowej waluty z innymi kryptowalutami. Po Bitcoina sięgają coraz potężniejsi gracze. Oprócz MicroStrategy, które zainwestowało aż 400 milionów dolarów, także prezes Twittera, Jack Dorsey, postanowił spróbować inwestycji w niego. Według źródeł z początkiem października posiadał on 50 milionów dolarów w formie tej waluty.

 

Bitcoin sposobem na przetrwanie podczas zawirowań walutowych

Bez wątpienia na mocną pozycję rynkową Bitcoina wpłynęło rozeznanie społeczeństwa na temat cyfrowych walut. Drugą przyczyną są problemy związane z gospodarką różnych państw. Opisywana kryptowaluta stała się zabezpieczeniem dla wielu użytkowników, ponieważ odegrała rolę zamiennika dla tradycyjnych walut narażonych na szybką deprecjację.

Mike Novogratz w rozmowie z Bloombergiem wypowiedział się na temat obecnej sytuacji Bitcoina na rynku światowym. Ekspert stwierdził, że najbliższe 5 lat nie będzie czasem, w którym ta cyfrowa waluta stanie się transakcyjna. Jest to bowiem nośnik wartości. Największe obawy wśród ludzi są skupione na fakcie, że banki centralne rozmieszczone po całym świecie są narażone na deprecjonowanie waluty FIAT.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts