fbpx

Mike Novogratz: Bitcoin będzie cyfrowym złotem

Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital, udzielił wczoraj po raz kolejny wywiadu Bloomberg TV.

Novogratz od dawna jest zwolennikiem kryptowalut. Przez cały 2018 r. uparcie prognozował dalsze wzrosty Bitcoina. Przegrał. Główna kryptowaluta spadała, spadała i… spadała. To jednak nie zraziło szefa Galaxy Digital. Jak głupio, to chociaż konsekwentnie? Novogratz widzi w BTC wielki potencjał. Uważa, że Bitcoin będzie cyfrowym złotem, czymś w rodzaju “suwerennego pieniądza”. Czyli czymś, czym nie są dziś jego zdaniem dolary, ani żadna inna waluta. To przyczyni się do wzrostów kursu.

Przyszłość Bitcoina

Prawdę powiedziawszy, idea Novogratza nie jest nowa. Najstarsza kryptowaluta od dawna jest określana w ten sposób. Cyfrowym srebrem miał być z kolei – zdaniem fanów kryptografii – Litecoin.

Czy Bitcoina faktycznie czekają wzrosty i nowa hossa? Nic nie wskazuje, by miało być inaczej. Kurs kryptowaluty nie mógł przez ostatni okres wybić się poza obszar 3400-3600 dolarów. Ostatecznie parę dni temu udało mu się przebić na północ. Na razie ofensywa została jednak zatrzymana i kurs wypłaszczył się. Novogratz uważa jednak, że BTC  ma potencjał, by kosztować znacznie więcej. Jego zdaniem pułap 8 000 USD jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia w średnim okresie.

Zastanawiając się nad przedłużającą się bessą (na razie ciężko bowiem mówić o hossie), Novogratz zażartował, że miniony rok pokazał, “jak bardzo bolesne może być pękanie bańki”. Teraz, gdy wśród małych inwestorów szaleństwo już ustąpiło – a wraz z nim zniknęły zawyżone wyceny tysięcy cyfrowych aktywów – przedsiębiorca stwierdził, że czeka nas przejście “od rewolucji ludowej do instytucji”.

Novogratz zauważył, że powoli infrastruktura rynkowa jest przygotowywana pod wejście na scenę inwestorów instytucjonalnych. Ci muszą czuć się jednak komfortowo, by inwestować w projekty kryptograficzne. Ich zainteresowanie stopniowo zaczyna przybierać na sile. Teraz chwilowo opadło, ale tylko przez przez ostatnie zatrzymanie prac rządu Stanów Zjednoczonych. Nadchodzące rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, oferowane przez operatora New York Stock Exchange (NYSE), platformę Bakkt i giganta inwestycyjnego Fidelity, wskazują, że instytucjonalny przełom “dopiero się rozpoczyna”. Tak przynajmniej uważa Novogratz.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98