fbpx

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i Bank Światowy tworzą swoją kryptowalutę

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i Bank Światowy wspólnie uruchomiły prywatny blockchain i quasi-kryptowalutę – poinformował w piątek Financial Times (FT).

Według gazety powstałe w ten sposób krypto-aktywo o nazwie „Learning Coin” będzie dostępne tylko w ramach działań MFW i Banku Światowego. Coin nie jest wyceniony w żadnej z walut typu fiat. To ostatnie jest powodem, dla którego, zdaniem Financial Times, nie jest kryptowalutą.

Poligon doświadczalny

Jak dowiedział się FT, „Learning Coin” został uruchomiony w celu “lepszego zrozumienia technologii, która leży u podstaw krypto-aktywów”.

Podczas testów pracownicy Banku Światowego i MFW będą zarabiać coiny w zamian za osiągnięcie określonych “kamieni milowych” projektu. Obie instytucje pozwolą im na używanie e-monet w transakcjach handlowych. Ma to też pomóc w badaniu realnego wykorzystania ich w prawdziwym życiu.

Według MFW banki i organy regulacyjne na całym świecie muszą dogonić szybko rozwijające się technologie kryptograficzne. Fundusz ponoć dostrzegł, że rynek “kryptowalut i technologii rozproszonej księgi rachunkowej rozwija się bardzo szybko (…).” To z kolei wymusza na bankach centralnych, organach regulacyjnych i instytucjach finansowych intensywne badanie tematu, by dostosować prawo do nowych realiów. Jeśli spojrzymy na ten temat pod tym kątem, trzeba zauważyć, że obie instytucje i tak późno zareagowały na powstanie kryptowalut.

Po udanym teście Bank Światowy i MFW podobno mają wykorzystać technologię blockchain do uruchomienia systemu inteligentnych umów, a także zwalczania procederu prania pieniędzy. Projekt ma też na celu zwiększenie ogólnego poziomu przejrzystości transakcji finansowych.

Blockchain jest rewolucją!

W kwietniu dyrektor zarządzająca MFW, Christine Lagarde, powiedziała, że ​​innowatorzy na rynku blockchain wstrząsają tradycyjnym światem finansowym i już teraz mają wyraźny wpływ na rzeczywistość. Zauważyła również, że potencjał technologii i aktywów opartych na blockchainach jest zauważany przez organy regulacyjne i banki centralne.

Tymczasem urzędnik Banku Światowego wyraził bardziej sceptyczny punkt widzenia. Według Aanchala Ananda, specjalisty ds. administracji gruntami w globalnej jednostce bankowej i jednostce geoprzestrzennej banku, jest zbyt wiele szumu medialnego na temat blockchaina, co powoduje nierealistyczne oczekiwania względem tej nowinki.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298