MicroStrategy za kolejne 10 milionów dolarów kupiła BTC

MicroStrategy potwierdziła zakup następnych 229 Bitcoinów o wartości około dziesięciu milionów dolarów. Firma dokonała zakupów po cenie średniej…

MicroStrategy potwierdziła zakup następnych 229 Bitcoinów o wartości około dziesięciu milionów dolarów. Firma dokonała zakupów po cenie średniej 43 663 dolarów za jedną monetę.

MicroStrategy i zakupowy szał za kolejne 10 milionów dolarów

Kolejny zakup MicroStrategy udokumentowany został poprzez formularz 8-K złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych oraz Giełd. Jest to tak naprawdę następstwo zakupu poprzedniego z zeszłego tygodnia. Firma wówczas kupiła 271 BTC po cenie średniej 55 387 USD. W samym momencie zakupu, monety miały wartość piętnastu miliardów dolarów.

Dzięki swoim ostatnim zakupom firma wzmacnia nadal swój portfel. Posiada obecnie 92 079 BTC nabytych od sierpnia zeszłego roku. Michael Saylor, który jest dyrektorem generalnym MicroStrategy uważa, że średnia ogólna cena za BTC zakupione przez firmę wynosi dokładnie 24 450 za sztukę. Tak naprawdę MicroStrategy wydała łącznie na kryptowalutę 2,251 miliarda USD.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

Changpeng Zhao, który jest dyrektorem generalnym Binance, zdecydował się odpowiedzieć na tweeta Saylora. Pochwalił go jako prawdziwą legendę w społeczności kryptowalut. Saylor jednak odpowiedział o wiele skromniej – “To jest logiczne”.

Ostatnie zakupy MicroStrategy mają miejsce pomimo załamania gwałtownego cen w ciągu tygodnia. Bitcoin się zsunął z poziomu oporu 55 000 do 43 000 i to zaledwie w ciągu trzech godzin. Oznacza to nic innego, że w ciągu ostatniego tygodnia cena kryptowalut pierwotnej spadła o jakieś dwadzieścia pięć procent. Jednak odpływy ostatnie BTC z giełdy Coinbase wskazują, że inwestorzy nadal mają zdecydowanie byczy sentyment.

MicroStrategy w rękach ma 0,438 procent podaży BTC

Według danych z Bitcoin Treasuries, obecnie MicroStrategy posiada dokładnie 0,438 procent podaży całkowitej Bitcoina w obiegu. Jest to obecnie największa firma publiczna, która to w kryptowalutach umieszcza swoje rezerwy jako pewne zabezpieczenie przed inflacją. Na miejscu drugim znajduje się Tesla, a na miejscu trzecim Square, z odpowiednio 206 procent (43 200 BTC) oraz 0,38 procent (8 027 BTC).

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts