fbpx

Microsoft wdraża blockchain do swoich najważniejszych produktów

Trzy lata temu Microsoft Azure jako pierwszy wprowadził blockchain do swojej chmury. Teraz gigant technologiczny wdraża tę technologię do innych kluczowych produktów.

Microsoft po cichu buduje pomosty między usługami blockchain, a innymi powszechnie używanymi platformami. Mowa tu m.in. o usługach Office 365 Outlook, SharePoint Online, Salesforce, Dynamics 365 CRM Online, SAP, a nawet Twitter.  Informacja ta została podana w komunikacie Matta Kernera, menedżera Microsoft Azure. Pomysł polega na umożliwieniu klientom firmy Microsoft przenoszenia danych z tych platform do chmury, a następnie na blockchain.

Dlaczego Microsoft stawia na blockchain?

Oprócz wydajności blockchaina, jedną z rzadziej wymienianych zalet rozproszonej technologii  działającej w chmurze, takiej jak Azure, według Microsoftu jest umożliwienie gromadzenia danych z wielu firm w znormalizowanym formacie na dużą skalę. Potencjał do gromadzenia danych dla wszelkiego rodzaju analiz, według firmy jest nieograniczony.

W związku z tym firma integruje narzędzia, takie jak Microsoft Flow i Logic Apps, które oferują połączenie z tysiącami aplikacji – do platformy Azure Blockchain Workbench. Usługa ta została uruchomiona w maju, aby ułatwić tworzenie aplikacji w oparciu o blockchain.

Nowe działania są częścią rewolucji Big Data, jak wyjaśnił Kerner. Zwrócił uwagę, że dzięki blockchainowi, możliwe jest efektywne przetwarzanie heterogenicznych zbiorów danych, dzięki zastosowaniu machine learning i sztucznej inteligencji (AI).

“Blockchain umożliwia wykonanie kolejnego kroku – udostępnienie pojedynczego, autentycznego zestawu danych dla wszystkich kontrahentów, co poprawia sposób realizacji transakcji. Wierzymy, że tak samo będzie z analityką danych”.

Według wielu osób, dane są obecnie najcenniejszym zasobem na naszej planecie. W wyniku tego powstają firmy, których celem jest strukturyzacja i formatowanie danych w celu uruchomienia sztucznej inteligencji zwiększającej efektywność przetwarzania danych.

“Blockchain, to tworzenie procesu biznesowego z wieloma uczestnikami, którzy przenoszą się z poczty elektronicznej, połączeń telefonicznych, arkuszy kalkulacyjnych, itd. do jednego, uniwersalnego systemu prezentującego wszystkie dane, na których wszyscy uczestnicy mogą polegać i którym ufają” – powiedział Kerner.

Według eksperta Microsoftu, blockchain może przetworzyć ogromne ilości nieuporządkowanych danych, do formy, w której mogą zostać wykorzystane. Powiedział również, że firmy mogą wykorzystać tę technologię, by zyskać nowe źródła przychodów.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915