fbpx

McAfee radzi, jak przeżyć kolejną bańkę na Bitcoinie

Ekscentryk i inwestor w jednej osobie, czyli John McAfee, postanowił podzielić się swoimi uwagami w kwestii kolejnej bańki na kryptowalutach.

McAfee jak mało kto z nas wszystkich trzyma dziś kciuki za kurs Bitcoina. Z prostego powodu. Wszyscy pamiętamy zapewne o jego zakładzie dot. ceny kryptowaluty. Jeśli BTC nie będzie końca przyszłego roku kosztowało 1 mln dolarów, milioner ma odciąć sobie przyrodzenie i zjeść je na antenie TV. Straszliwa wizja! Inwestor trzyma jednak nerwy na wodzy i to samo radzi nam wszystkim.

Bańka na BTC to nie kaszka z mlekiem!

Pocieszny John ostrzegł teraz, że rajd byków na wykresie Bitcoina może nie przebiegać tak gładko, jak wielu nowicjuszy oczekuje. Dał rynkowi wskazówki, jak uniknąć emocji wywołanych krótkoterminowymi wahaniami ceny. Jego zdaniem kryptowaluty, nawet przy takim rajdzie, jaki ma miejsce obecnie, mogą krótkoterminowo spadać.

W takiej sytuacji McAfee namawia inwestorów, aby nie panikowali „w żadnych okolicznościach”. Według tego fana kryptowalut i samozwańczego kandydata na prezydenta USA, „wahania krótkoterminowe nie mają znaczenia”. Ponoć najlepszym sposobem uniknięcia niepokojów spowodowanych zmiennością jest rezygnacja z obsesyjnego sprawdzania cen kryptowalut. Zamiast tego McAfee radzi: „po prostu sprawdzaj cenę raz na dwa lub trzy miesiące”.

“W żadnym wypadku nie wpadajcie w panikę przy jakimkolwiek spadku ceny (…). Z pewnością wykazałem, że wahania krótkoterminowe nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Sprawdź cenę raz na dwa lub trzy miesiące, jeśli chcesz być zadowolony za każdym razem, gdy sprawdzasz

– napisał na Twitterze 13 maja 2019 r.

Mini-bańka

To, co widzimy ostatnio na wykresie, przypomina mini-bańkę. Kurs poszybował i dziś znajduje się już ponad 8 000 USD. W wyszukiwarce Google hasło “Bitcoin” również odnotowało kolejny, spory wzrost zainteresowania w ciągu ostatnich 30 dni.

Niektórzy analitycy tłumaczą wzrosty rosnącą akceptacją ze strony dużych inwestorów. Na przykład 13 maja Chicago Mercantile Exchange zarejestrowało rekordowe poziomy wolumenu, jeśli chodzi o bitcoinowe futures.

Inni tłumaczą to kwestiami makroekonomicznymi związanymi z wojną handlową pomiędzy Chinami a USA.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812