fbpx

Max Keiser: Warren Buffett atakuje kryptowaluty nie bez powodu

W wywiadzie udzielonym BlockTV Max Keiser wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem ​​Warren Buffett atakuje społeczność kryptowalut. Chodzi ponoć o dość niskie pobudki…

Keiser nie owijał w bawełnę:

“Myślę, że [Buffett] czuje się niepewnie. Bez dofinansowania z 2008 roku, bez dostępu do darmowych pieniędzy z banków centralnych, bez wykupów akcji – co byłoby do ​​niedawna nielegalne – wyniki Warrena Buffetta byłyby bliskie zeru.”

Wróg krypto numer 1

Buffett atakuje Bitcoina i inne kryptowaluty od dawna. Główna cyfrowa waluta to jego zdaniem “trutka na szczury do kwadratu”. W wywiadzie dla CNCB powiedział z kolei:

„Możesz się na to gapić cały dzień i żadne małe bitcoiny nie wychodzą ani nic w tym stylu. Zasadniczo jest to złudzenie.” 

Miało być to dowodem na to, że BTC nic nie produkuje, więc jest bezwartościowy. W tej kwestii można jednak pomyśleć, że stary inwestor nie rozumie chyba idei kryptowalut.

Teraz Keiser zasugerował, że może być to efekt zazdrości i obaw legendarnego inwestora. Jego zdaniem inwestycje Buffetta w Wells Fargo polegały na ciągłym wsparciu przedsiębiorstwa, które łamało do tego prawo. Wypomniał mu, że “jest największym inwestorem w Wells Fargo”. Kiedy z kolei ta firma – jak wykazało śledztwo – łamała prawo, Buffett nic nie mówił. Zdaniem Keisera po części pomagał więc przestępcom. Puenta była już mniej wyrafinowana:

“Jest przestępcą. Facet jest przereklamowany… To kompletna porażka.”

Historia podejrzanego banku

Amerykański bank Wells Fargo z siedzibą w San Francisco został ukarany karą w wysokości 1 mld dolarów za nielegalne praktyki bankowe. Bank był też bohaterem bodajże największego skandalu w USA od czasów kryzysu finansowego. Pracownicy banku zakładali bowiem swoim klientom, bez ich wiedzy i zgody, nowe konta osobiste i karty kredytowe. W sumie “zawarto” tak ok. 2 mln umów.

Co ciekawe, zarząd banku i jego kadra menadżerska nie zostały ostatecznie ukarane. Sama firm w ramach porozumienia uzgodnionego z prokuratorami 50 stanów i Dystryktu Kolumbii miała zapłacić 575 milionów dolarów kary. Jak poinformowała prokurator generalna Illinois, Lisa Madigan, sam jej stan miał otrzymać 10,8 mln dolarów odszkodowania.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85