fbpx

Litecoin zaatakowany przez hakerów?

Pojawiają się doniesienia, że portfele w sieci waluty Litecoin zostały zaatakowane przez hakerów. Nie wpłynęło to na razie na rynki LTC, ale jest czymś, o czym powinni wiedzieć handlowcy i posiadacze kryptowalut.

W ciągu ostatnich kilku godzin na Twitterze pojawiła się fala aktywności dot. doniesień o nowym cyberataku, który był wymierzony w użytkowników Litecoina. Binance napisało na Twitterze tweet z ostrzeżeniem:

„Około 5 godzin temu doszło do ataku na dużą skalę dot. użytkowników @Litecoin.”

Na czym polega atak?

Krótko mówiąc, atak polega na tym, że oszuści próbują złamać prywatność kryptowaluty, w tym przypadku Litecoina. W jaki sposób? Wysyłając niewielkie jej ilości do prywatnych portfeli. Atakujący następnie próbują prześledzić aktywność transakcyjną tych portfeli, starając się odkryć tożsamość osoby, która je posiada.

litecoin hakerzyAtak jest określany “pyłowym”. Termin „pył” odnosi się do drobnych frakcji coinów, które większość użytkowników ignoruje. Kilkaset satoshi można nazwać „kurzem” lub “pyłem”, ponieważ suma jest tak mała, że większość ludzi nawet jej nie zauważy. Jest to również dość powszechne zjawisko na giełdach kryptowalut, ponieważ są to resztki transakcji, które pozostają w portfelach i nie mogą być dłużej używane ani przenoszone.

Wysyłając trochę “pyłu” do wielu portfeli kryptowalutowych, oszuści mogą potem monitorować transakcje, próbując ujawnić wszelkie powiązania między nimi. Ostatecznym celem jest identyfikacja firm lub właścicieli tych portfeli i wykonywanie dalszych oszustw, takich jak ataki phishingowe.

Litecoin – reakcja na ataki

Litecoin jest już po podziale nagrody za wykopanie nowych bloków. Oczekiwanie na to wydarzenie – i ogólna, lepsza sytuacja na rynku kryptowalut – doprowadziło do skoku ceny od 30 USD d0 135 USD od grudnia zeszłego roku do lipca br. Wiele osób uważa takie zachowanie kursu LTC za dobry prognostyk dla ceny BTC. Bowiem już w maju 2020 r. to Bitcoina czeka podział nagrody za wydobycie kolejnych bloków w sieci.

W momencie pisania tych słów kryptowaluta kosztuje już 87 USD, zaliczając ok. 4 proc. wzrostu w skali zaledwie 24 h.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915