fbpx

Litecoin Foundation z własną kartą płatniczą

Litecoin Foundation łączy siły z Bibox Exchange i blockchainową firmą Ternio. Triumwirat ma stworzyć teraz fizyczną kartę debetową, która pozwoli na wydawanie kryptowalut w życiu codziennym. Fundacja poinformowała o tym na swoim blogu dn. 18 czerwca.

Nowy projekt wejdzie na rynek pod szyldem BlockCard. Umożliwi fanom cyfrowych walut na ich wydawanie w punktach handlowych. Karta ma bazować na Litecoinach.

Podział obowiązków

Bibox Exchange będzie w założeniu pełniło funkcję depozytariusza funduszy użytkowników. Ma w tym pomóc 200 mln USD wolumenu transakcji kryptowalutowych. Ternio z kolei będzie odpowiedzialne za budowanie dedykowanej platformy. Następnie Litecoin Foundation i Bibox Exchange zintegrują swoją kartę z portfelem LoafWallet Bibox Exchange i oficjalnym portfelem Litecoina.

„Jest to dla nas ekscytujące partnerstwo, ponieważ przyczynia się do realizacji misji Litecoin Foundation polegającej na tworzeniu większej liczby przypadków wykorzystania litecoina w codziennym życiu. Wykorzystanie platformy BlockCard Ternio z silnikiem giełdy Bibox daje posiadaczom litecoinów niezrównany dostęp do korzystania z LTC u handlowców na całym świecie”

-uważa fundacja.

Rynek kart

Jak widać, rynek kryptowalut w coraz mocniejszy sposób skręca w kierunku emisji kart płatniczych, które pozwalają płacić cyfrowymi walutami w codziennych transakcjach. Z pewnością jest to dowód na to, że Bitcoin i jego pochodne stają się powoli realnymi środkami płatniczymi we współczesnej gospodarce. A przynajmniej powstawanie takich narzędzi jak karty zwiększa szansę na to, że rosnąca liczba użytkowników będzie przekonywała się do płacenia Etherem czy Litecoinem np. za poranne bułki.

Niedawno także firma Crypterium ogłosiła, że wprowadza na rynek własną kartę.

„Karta Crypterium to przedpłacowa karta debetowa UnionPay. Obecnie blisko 23 miliony handlowców jest podłączonych do sieci UnionPay w ponad 175 krajach”

-tłumaczą przedstawiciele startupu i kontynuują:

„W przeciwieństwie do innych graczy na rynku, zdecydowaliśmy się na UnionPay jako procesor [płatności przy użyciu] kart, ponieważ to jedyny [tego typu podmiot], który gwarantuje globalny zasięg. Visa i MasterCard działają w [konkretnych] regionach: Wielkiej Brytanii, Europie Środkowej, Stanach Zjednoczonych itp.”

Niedawno także Coinbase wprowadził swoją kartę płatniczą Visa na kolejne europejskie rynki.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98