fbpx

Lider Kiss wierzy w sukces Bitcoina?

Wypowiedzi o Bitcoinie z tej strony zapewne nikt z was się nie spodziewał. Lider Kiss, Gene Simmons, stwierdził, że skreślanie BTC jest przedwczesne.

Ponoć muzyk promuje tylko te rzeczy, z którymi czuje „emocjonalny związek”. Najwyraźniej Bitcoin jest mu bliski, a ostatnia bessa nie spowodowała, że Simmons przestał czuć miętę do kryptowaluty.

Miłość do rocka i Bitcoina?

Kiss zna chyba każdy. I to nie tylko fan rocka. Charakterystyczny wizerunek sceniczny i żywiołowa muzyka do dziś porywają tłumy fanów na stadionach na całym świecie.

Sam Simmons jest jednak nie tylko muzykiem, ale spełnionym biznesmenem. Zresztą jego zespół nigdy nie krył, że chodzi mu o sławę, ogromną kasę i bicie rekordów w sprzedaży płyt. I udało się! Dziś lider Kiss jest wyceniany na około 300 milionów dolarów

Simmons uczestniczył ostatnio w jednym z zamkniętych eventów dot. kryptowalut, gdzie można było spotkać też np. Anthony’ego Pompliano, współzałożyciela Morgan Creek. Według Pompliano, Simmons powiedział w czasie wydarzenia:

„Bitcoin jest niestabilny, ale za każdym razem, gdy ludzie myślą, że jest martwy, nieco wzrasta”.

Rockmen-biznesmen

Marka Kiss „wygenerowała  przychody w wysokości 3 miliardów dolarów”, donosi teraz CNBC. Zapewne duża w tym rola bohatera tego tekstu (nie, nie chodzi o Bitcoina, nadal mowa o ekscentrycznym Gene’ie).

W 2012 r. Simmons powiedział zresztą Forbesowi, że jest kapitalistą, ale w tym czasie miał problem ze stanem „kapitalizmu w Ameryce”. „Wierzę w podaż i popyt”, stwierdził. Jak sam jednak dodał, nie jest zwolennikiem angażowania się rządu w gospodarkę.

Nic więc dziwnego, że Simmonsa pociąga zdecentralizowany charakter Bitcoina i zapewne innych kryptowalut. Może to dorabianie niepotrzebnej ideologii, ale jeszcze przed powstaniem blockchaina zespół, którego jest współzałożycielem, zachwalał zasady decentralizacji:

„Wszędzie, na całym świecie, staramy się mówić ludziom, że nie ma granic, nie ma premierów, nie ma prezydentów; jest tylko jeden naród, Kiss Nation. Jest tylko jeden hymn rock and rolla – „Rock N Roll All Night, Party Every Day”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98