Liczba wielorybów Bitcoin osiąga ATH

Firma analityczna Glassnode ogłosiła, że liczba tak zwanych wielorybów BTC osiągnęła ATH. Istnieje bowiem aktualnie 2425 adresów BTC,…

Firma analityczna Glassnode ogłosiła, że liczba tak zwanych wielorybów BTC osiągnęła ATH. Istnieje bowiem aktualnie 2425 adresów BTC, które zawierają co najmniej, co daje w dniu dzisiejszym wartość ponad 203 milionów złotych.

Co oznacza taka ilość wielorybów?

To największa liczba wielorybów na rynku BTC, jaka dotąd się pojawiła. Wielorybami nazywa się inwestorów, którzy posiadają takie nakłady kryptowaluty, którą mogą w realny sposób wpłynąć na rynek.

Jeśli wszystkie wieloryby zdecydowałyby się na wypuszczenie na rynek całych swoich nakładów, mogłoby to spowodować krach. Nie należy się tym jednak aktualnie przejmować. Większość grubych ryb zwiększają swoje udziały, co oznacza, że ich zdaniem cena BTC będzie rosnąć.

Czytaj więcej: Kim są wieloryby Bitcoina? – Jak mogą manipulować rynkiem?

To sprawia także, że społeczność zgromadzona wokół kryptowalut skupia się na inwestorach i influencerach takich jak współzałożyciel SkyBridge Capital – Anthony Scaraucci czy Michael Saylor z Microstrategy. Bowiem to między innymi te duże instytucje kupują duże ilości kryptowaluty, co znacząco wpływa na popyt BTC.

Gdy wieloryby się jednak rozmnażają, cena Bitcoina chwilowo jest w letargu. Wartość aktywa wzrosła do ponad 41 000 dolarów od początku miesiąca, potem jednak straciła około 20% swojej wartości w jedną noc. Od tego czasu bitcoin utrzymuje się w granicach od 33 000 do 37 000 USD.

Glassnode twierdzi jednak, że większość wielorybów pozostała na swoim miejscu. W trakcie spadku wartości BTC tylko niewielki odsetek dużych inwestorów zdecydowało się na sprzedaż swoich udziałów. Gdy jednak kryptowaluta zaczynała się odbijać, ilość grubych ryb nadal rosła osiągając swój aktualny poziom.

Wieloryby a Ethereum

Inaczej jest w przypadku adresów, które posiadają co najmniej 1000 ETH, których wartość aktualnie to około 10 mln złotych, ciągle spada. Przez ostatnią noc ilość grubych ryb spadła z 7007 adresów do 6984. Okazuje się jednak, że nawet takie spadki nie mają żadnego związku z ceną kryptowaluty, której wartość  ciągle oscyluje w graniach 1200 dolarów amerykańskich.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts