fbpx

Libra chce płacić deweloperom za wykrywanie luk w testnecie

Stowarzyszenie Libra startuje z Libra Bug Bounty – programem, który ma na celu nagradzanie deweloperów, którzy wykryją błędy w testnecie LibraCoin.

Celem programu jest “skalowalne, solidne i bezpieczne uruchomienie [projektu].” Wynika z tego, że Facebook wcale nie zarzucił swoich planów dot. cyfrowej waluty, jak sugerowały już niektóre media na bazie dość niejasnego oświadczenia firmy. Gigant nadal chce kontynuować prace, ale potrzebuje pomocy środowiska kryptowalut. Za tą ostatnią płaci i to niemało. Maksymalna nagroda może wynieść 10 000 USD.

Libra chce twojej pomocy

libraProgram ma opierać się na trzech podstawowych elementach:

  • Otwartej społeczności: Stowarzyszenie współpracuje z wybitnymi deweloperami i chce uzyskiwać informacje zwrotne oraz wdrażać wszelkie możliwe ulepszenia. Projekt zakłada stały wzrost liczby deweloperów, którzy mają stanowić jego rdzeń.
  • Dzieleniu się informacjami zwrotnymi: najcenniejsze zgłoszenia będą nagłaśnianie, zaś ich twórcy nagradzani (maksymalna nagroda to 10 000 USD).
  • Globalnym zakresie: program nagród za wykrycie błędów ma mieć globalny charakter, podobnie jak sama cyfrowa waluta Facebooka.

Libra współpracuje już z HackerOne – platformą zajmującą się bezpieczeństwem w sieci i pomagającą organizacjom znaleźć oraz naprawić krytyczne luki w systemie, nim odkryją je hakerzy. Z usług firmy korzysta coraz więcej firm z listy Fortune 500 i Forbes Global 1000.

Libra – najbardziej demokratyczną kryptowalutą?

Informacja dot. programu bounty zbiega się z komentarzem dot. Libry ze strony Oki Matsumoto, CEO Monex, firmy, która kupiła Coincheck, największą japońską giełdę kryptowalut:

„LibraCoin będzie jedną z najbardziej demokratycznie obsługiwanych monet typu stablecoin. Stowarzyszenie Libra będzie składało się ze 100 firm. MasterCard, Visa to wielkie firmy. Czy możesz sobie wyobrazić lepszego operatora? Będą to świetne firmy z całego świata, które połączą się, aby spróbować demokratycznie zarządzać Stowarzyszeniem Libra.”

Szef Monex zauważa jednak też to, że Libra będzie realnym zagrożeniem dla słabych walut typu fiat:

„LibraCoin będzie złą wiadomością dla małych krajów. Waluta niektórych małych krajów może po prostu zniknąć. Lepiej będzie mieć Librę niż walutę krajową, którą można bardzo szybko zdewaluować.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,733.69
ethereum
Ethereum (ETH) $ 169.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.236185
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 342.33
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 317.99
tether
Tether (USDT) $ 0.999893
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.66
eos
EOS (EOS) $ 3.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.20
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061537