Kurs Ethereum przekroczył 300 USD

Przez ostatnie kilkanaście tygodni kurs Ethereum znajdował się na bardzo podobnym poziomie. Pomimo ogromnych zawirowań na światowych rynkach,…
Virtual Ethereum coin currency finance money on computer laptop keyboard

Przez ostatnie kilkanaście tygodni kurs Ethereum znajdował się na bardzo podobnym poziomie. Pomimo ogromnych zawirowań na światowych rynkach, notowania ETH okazywały się nad wyraz stabilne. Część inwestorów przyjęła ten stan rzeczy z radością: po raz kolejny okazało się, że największe kryptowaluty wykazują całkiem sporą odporność na zawirowania rynkowe. Jednak odmienne było już nastawienie tych inwestorów, którzy liczyli na to, iż w obecnych realiach kurs Ethereum w sposób wyraźny pójdzie do góry.

Stagnacja nie trwała jednak aż tak długo i w ostatnich dwóch tygodniach kurs Ethereum przebił psychologiczną granicę 300 USD.

Dlaczego ETH drożeje?

Specjaliści podają dwie główne przyczyny, dla których Ethereum ostatnio nie tylko zanotował wyraźną zwyżkę(obecnie za ETH trzeba zapłacić 302 USD) ale z dużą dozą prawdopodobieństwa notowania będą zwyżkować również w przyszłości. Pierwszy z czynników to oczywiście globalna sytuacja ekonomiczna. Przez ostatnich kilkanaście tygodni trwał prawdziwy rajd na złoto. W krótkim czasie wycena Królewskiego Metalu nie tylko dobiła do sufitu ale zdaniem wielu analityków ów sufit wręcz został przebity. Z drugiej natomiast strony mamy do czynienia z rosnącą niepewnością na giełdach.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

Dosyć prędko okazało się więc, że w czasach recesji na rynkach finansowych kryptowaluty stanowią naprawdę ciekawą perspektywę inwestycyjną. To jednak jeszcze nie tłumaczy wszystkiego. Podkreśla się także, że kurs Ethereum rośnie ze względu na ograniczenie podaży kryptowaluty. Jako jeden z istotniejszych czynników podaje się tutaj rosnącą bańkę na DeFi. Na chwilę obecną całkowita suma środków, które zostały zablokowane w obrębie DeFi to ponad 4 miliardy dolarów. W ten sposób, podaż Ethereum została wyraźnie ograniczona, co siłą rzeczy wymusiła zwyżkę kursu waluty.

Ethereum 2.0 na horyzoncie

To jednak jeszcze nie wszystko. Od dłuższego czasu trwają zaawansowane pracę nad projektem Ethereum 2.0. Nowa kryptowaluta ma być prawdziwą rewolucją na rynku i wykazywać kilka cech istotnie odróżniających ją od bazowej wersji Ethereum. Przede wszystkim chodzi o głęboką zmianę w zakresie mechanizmu kopania kryptowaluty. Obecnie obowiązujący algorytm PoW zostanie zamieniony na bardziej nowoczesny i zaawansowany PoS. W ten sposób podaż Ethereum 2.0 zostanie znacząco ograniczona w porównaniu do obecnej wersji ETH.

Już w czerwcu tego roku doszło uruchomienia testowej sieci Onyx dla ETH 2.0. Sieć działa na bazie aż 20 000 walidatorów. W obecnym miesiącu, jak zapewniają twórcy, utworzono ponadto sieć dla fazy 0. Dzięki temu jedynie kwestią czasu jest moment, w którym ETH zostanie poddane szerokim testów przez wielu użytkowników.

Rosnące oczekiwania inwestorów w połączeniu z ograniczeniem podaży Ethereum składają się na coraz bardziej wyraźny wzrost notowań ETH. Nie bez znaczenia oczywiście jest także obecna sytuacja na lokalnych i światowych rynkach, która jak wiadomo raczej nie zachęca do inwestowania w bardziej “tradycyjne” aktywa. Mówi się nawet, że rosnący kurs Ethereum może z czasem pociągnać za sobą również wyraźną zwyżkę notowań BTC.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts