Kurs Ethereum pierwszy raz w historii przekroczył poziom 4000$

Kapitalizacja rynkowa znanej waluty cyfrowej Ethereum (ETH) urosła właśnie do 467 milionów dolarów (USD). Jest to jednoznaczne z faktem,…

Kapitalizacja rynkowa znanej waluty cyfrowej Ethereum (ETH) urosła właśnie do 467 milionów dolarów (USD). Jest to jednoznaczne z faktem, że wspomniane aktywo cyfrowe znajduje się na najlepszej dobrej drodze do przekroczenia swoją wartością JPMorgan Chase, który jest na chwilę obecną największym bankiem w USA. Jego wartość po piątkowym zamknięciu wieńczącym ubiegły tydzień wynosił 488 miliardów dolarów (USD).

Co warunkuje tak intensywny wzrost wyceny Ethereum (ETH)?

Dość duża ilość powodów wpływających na dynamiczny wzrost wyceny Ethereum (ETH) najprawdopodobniej jest ściśle związany ze wzrostem zainteresowania instytucjonalnego. W najnowszym zestawieniu przygotowanym przez Coinshares można przeczytać, że pod koniec kwietnia bieżącego roku instytucje dokonały zakupów za kwotę przekraczającą 30 milionów dolarów (USD) w ETH. Istnieje powszechna opinia mówiąca o tym, że na chwilę obecną fundusze są w posiadaniu 13,9 miliarda dolarów (USD) właśnie w tej walucie cyfrowej lub narzędziach należących do niej.

Nie bez znaczenia dla wyceny są także postępy poczynione w zakresie adopcji Ethereum (ETH). Jak zapewne wiecie w ubiegłym tygodniu Europejski Bank Inwestycyjny podał do wiadomości publicznej informację o emisji obligacji na Ethereum (ETH). Ma ona wynosić 120 milionów dolarów (USD) i ma się odbywać we współpracy z głównymi podmiotami bankowymi w postaci np. Goldman Sachs. Dodatkowo dalszy rozwój zdecentralizowanych finansów, które są kluczowym sektorem do używania Ethereum (ETH) również charakteryzuje się zwyżkowym tempem.

Jednak w największym stopniu do dynamicznego wzrostu przyczyniają się majaczące na horyzoncie dwie główne modernizacje związane z infrastrukturami sieci: EIP-1559 oraz ETH 2.0. Pierwsza z nich ma zostać wciągnięta do hard forka „Londyn” i  będzie obejmować przegląd struktury opłat ETH. Zgodnie z oczekiwaniami ma ona w znaczący sposób zredukować koszty gasu i jednocześnie sprawić, że Ethereujm (ETH) zyska miano bardziej deflacyjnego aktywa cyfrowego.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts