fbpx

Kurs Bitcoina po 250 tys. USD – prognozuje Tim Draper

Żywa legenda rynku VC Tim Draper twierdzi, że kurs Bitcoina (BTC) nadal będzie rosnąć i osiągnie poziom 250 000 USD za jednego coina. Jest jednak jeden problem. Przez nowy status  kryptowaluty, która jest coraz częściej uznawana za bezpieczną przystań, może to potrwać dłużej, niż pierwotnie on sam myślał. Inwestorzy muszą uzbroić się w najważniejszą broń tradera – cierpliwość.

Kurs Bitcoina za 4 lata

Rozmawiając z dziennikarzem Yahoo! Finance 9 sierpnia, Draper podwoił swoją prognozę dot. kryptowaluty. Uważa, że kurs Bitcoina osiągnie pułap aż 250 000 USD. Poczekamy na to jednak do 2023 roku. Jego zdaniem, z powodu obecnych trendów widocznych na rynku, może nastąpić niewielkie opóźnienie w urzeczywistnieniu tak spektakularnej wizji.

„Skonsolidowało się [kurs BTC] bardziej, niż się spodziewałem”

– powiedział Draper.

Dodał też:

„Myślałem, że w tym momencie będzie znacznie więcej konkurentów, którzy byliby naprawdę istotni, ale ludzie skonsolidowali się w kierunku Bitcoina, ponieważ jest on zdecentralizowany”.

Draper a BTC

Draper jest dobrze znany ze swoich optymistycznych prognozy dot. ceny BTC. Powtarzał je wiele razy na przestrzeni ostatnich paru lat. Teraz uważa, że ​​prawdopodobny przedział czasu, w którym jego “proroctwo” spełni się, to następne cztery lata.

„250 000 USD do 2022 r., ale ja zabezpieczam się trochę, [i mówię, że może nastąpić to] w pierwszym kwartale 2023 r.”

– tłumaczy inwestor.

Bitcoin staje się teraz coraz bardziej atrakcyjnym aktywem w obliczu wyczuwalnej niepewności gospodarczej. Coraz więcej osób sugeruje, że kurs Bitcoina rośnie w skutek wojny handlowej, która trwa między Chinami a USA. Niektórzy uważają, że ostatnia fala wzrostów to efekt przenoszenia swoich oszczędności w kryptowaluty przez Chińczyków.

Draper to jednak ponurak, jeśli spojrzy się na prognozy Johna McAfee’ego, który uparcie twierdzi, że za 1 BTC trzeba będzie zapłacić aż okrągły milion USD już w 2020 r. Jeśli ta wizja się nie sprawdzi, McAfee odetnie sobie członka i zje go na antenie TV.

Jakie jest zaś wasze zdanie? Czy wierzycie w to, że BTC tak mocno wzrośnie?

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,215.25
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.13
xrp
XRP (XRP) $ 0.220037
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 206.79
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.58
eos
EOS (EOS) $ 2.56
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.69
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.59
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.75