fbpx

Kup Bitcoina, sprzedaj swoje Altcoiny – mówi analityk Blockchaina z Wall Street

Pomimo ostatnich strat Bitcoin dalej jest silną kryptowalutą, powiedział 26 maja w CNBC Spencer Bogart. Kryptowaluta osiągnie wartość przynajmniej 10 000 USD do końca tego roku, dodał.

Bogart jest partnerem w jednym z większych VC – Blockchain Capital. Był podobno pierwszym analitykiem z Wall Street, który zajmował się bitcoinem i blockchainem, tworząc bardzo trafny analityczny raport branżowy blockchain.

Ostatnie trzy tygodnie to dla Bitcoina najdłuższa seria strat od września 2017r. Pomimo to Bogart przedstawił rosnącą prognozę długoterminową, mówiąc, że:

„Długofalowa prognoza jest zdecydowanie nienaruszona… Zinstytucjonalizowanie Bitcoina jest absolutnie możliwe. Każdy duży bank chce zrobić coś w tej przestrzeni. Próbują zaoferować Bitcoin dla swoich klientów, pracują na platformie dozoru lub otwierają punkt sprzedaży.”

Bogart zasugerował jednak, że wiele altcoinów jest prawdopodobnie „przewartościowanych” i „nałapało w żagle zbyt wiele wiatru”, podkreślając niebezpieczeństwo związane z ich obecną wyceną. Porównał boom na ICO trwający od końca 2017 roku i na początku 2018 r do boomu na dot-comy z początku 2000 roku. Ostrzegał, że wiele tokenów „obiecuje zbyt dużo lub nie spełnia oczekiwań”

Bogart powiedział, że sprzedałby alty takie jak Cardano, Tron, IOTA oraz Neo. Inne takie jak Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz EOS określił jako warte trzymania. Polecił hodl.

„Jestem nastawiony pozytywnie do Ethereum jeśli chodzi o perspektywę długoterminową.” – powiedział. Niemniej uważa, ze Ethereum ma obecnie „dużo nawisu” z powodu wielu „przewartościowanych” tokenów wyemitowanych na jego platformie. Zasugerował, że przyszłość ETH będzie ściśle skorelowana z przyszłym rozwojem przestrzeni ICO.

Bogart zauważył również, że był to pierwszy trwały bear market na którym nikt nie zasugerował „końca Bitcoina”. Zasugerował, że rzeczywistość głębszej instytucjonalizacji przestrzeni krypto walutowej zabezpiecza długoterminową „opowieść”, która zapowiada się pozytywnie dla przyszłości Bitcoina.

Powiedział także, że ciągłe zawirowania w tradycyjnym sektorze finansowym takie jak niedawne kryzysy walutowe wzmacniają pozycję Bitcoina.

„Czy trend Bitcoina może spaść niżej? Oczywiście. Ale czy sądzę, że za rok będzie on wyższy? Absolutnie… założę się, że Bitcoin osiągnie pułap przynajmniej 10 000 USD w ciągu roku.”

Wydaje się, że spadek trendów na giełdach wciąż trwa, wartość Bitcoina spadła poniżej 7300 USD.

Mimo rosnących środków ułatwiających inwestowanie w główne obszary przestrzeni kryptowalut, zwłaszcza dla właścicieli instytucjonalnych (co może znacząco wpłynąć na rozwój rynku), sytuacja nie spodobała się wszystkim i jeden ze znaczących analityków finansowych wypowiedział się tak:  

“Dwa słowa, których naprawdę nie chcę słyszeć tego tygodnia:

Inwestorzy Instytucjonalni”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72