fbpx

KuCoin – dlaczego warto korzystać z tej giełdy kryptowalut?

KuCoin to giełda kryptowalut z Hong Kongu. Wystartowała 15 września 2017 roku i działa na zasadzie krypto-za-krypto, czyli nie obsługuje żadnych standardowych walut jak dolary czy euro. Pomimo to, portfolio cyfrowych aktywów jest dosyć pokaźne i oprócz tego, platforma używa KuCoin Shares (KCS), wzorując się na Binance.

Celem giełdy jest udostępnienie użytkownikom bardziej przyjaznej giełdy niż dotychczas istniejące platformy. Obsługa klienta dostępna jest 24/7. Znani są również z udostępniania kryptowalut, zanim te pojawią się na innych dużych giełdach.

Czym są KuCoin Shares (KCS)?

KCS to tokeny, które bazują na Ethereum, należące do KuCoin podobnie jak BNB na Binance. Jest to zdecentralizowana kryptowaluta, którą można zakupić bezpośrednio na platformie.

Nazywają się KuCoin Shares, bo działają jak udziały (z ang. share – udział) w giełdzie i zapewniają różne bonusy, jak na przykład zyski z opłat, mniejsze opłaty tradingowe i inne specjalne usługi. Użytkownicy posiadający KCS będą mieli zniżki przy swoich transakcjach i wspólnie otrzymają 50% opłat.

Zalety Giełdy

Niskie prowizje

Tak jak wiele innych platform, KuCoin pobiera prowizje za obracanie i wypłacanie, podczas gdy depozytowanie kryptowalut jest darmowe. Jest to podejście wspólne dla wielu innych platform. Jednakże prowizje KuCoina są naprawdę konkurencyjne, gdyż pobierają zaledwie 0.1% od każdej transakcji, zarówno od sprzedawcy (maker), jak i kupca (taker). Opłaty na Poloniex zaczynają się na 0.15%, a na Bittrex na 0.25%. I jak już wspomnieliśmy, są atrakcyjne zniżki dla posiadaczy KCS.

Dodatkowo, KuCoin oferuje rozsądne opłaty za wybieranie środków. Na przykład, wypłaty Bitcoin kosztują 0.0005 BTC, a NEO i GAS są darmowe. Na obrazku poniżej widać  zestawienie opłat za wypłaty:

Przyjemna platforma z zaawansowaną dokumentacją

KuCoin stworzył platformę tradingową z ciekawym designem, przyjazną użytkownikowi i co najważniejsze, funkcjonalną. Design zawiera zaawansowane wykresy z technicznymi znacznikami, współpracuje z TradingView i muszę przyznać, że moim zdaniem wykresy są najmocniejszą stroną. Ponadto, zapowiedziano, że niebawem pojawi się aplikacja mobilna na Androida i iOS, obecnie dostępna w wersji beta. Poniżej zrzut ekranu z platformy:

Mocny zespół

Zespół KuCoin wydaje się być bardzo silny, liczy wielu członków, posiadających doświadczenie w niesamowitych firmach. Założyciele zajmują się kryptowalutami od 2011 roku i posiadają doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami.

Obsługa klienta

KuCoin oferuje wsparcie 24/7 przez WeChat, Telegram, Twitter, Facebook i wiele innych. Całkiem sprawnie odpowiadają na zapytania, pomagając rozwiązywać problemy.

Bezpieczeństwo systemu

KuCoin chce zapewnić szyfrowanie i zabezpieczenia równe bankom. Ich systemy używają standardowych szyfrowanych protokołów używanych w branży.

Dostępne promocje

Zespół KuCoin wie, że ważne jest, by zachęcać użytkowników do korzystania z platformy i w tym celu oferuje różnego rodzaju promocje – zniżki dla posiadaczy tokenów KCS, dodatkowe promocje dla najlepszych traderów i program partnerski.

Program partnerski oferuje bardzo atrakcyjny system polecania, który naprawdę może pomóc platformie się rozwinąć. W tym planie otrzymujesz 20% z opłat transakcyjnych od każdej poleconej osoby, co jest uczciwą nagrodą za zachęcanie nowych użytkowników do dołączania. To nie wszystko. KuCoin zapłaci również 12% z opłat użytkowników poleconych przez twojego poleconego, a jeśli ten użytkownik z 3 poziomu zaprosi kogoś kolejnego, dostaniesz z jego opłat 8%.

Zniżki – jeśli używasz KuCoin Shares możesz uzyskać do 30% zniżki na opłaty.

Bonusy dla najlepszych – dodatkowe bonusy dla wszystkich z listy top 3000.

Wystarczająca płynność

KuCoin jest nową platformą, a nie wydaje się, żeby miał jakiekolwiek problemy z płynnością, przynajmniej jeśli chodzi o popularne kryptowaluty.

Wady Giełdy

Brak margin trading

Giełda nie oferuje margin tradingu, co oznacza, że jeśli chcesz wzbogacić swój trading, możesz wybrać inną platformę (jak Kraken lub Quoinex) lub spróbować wymiany walut z brokerem forex. Jest to jednak dodatkowa opcja, która nie jest potrzebna wszystkim traderom.

Giełda nie jest regulowana

KuCoin nie jest regulowany, co nikogo nie dziwi. Większość krajów nie ma żadnej odpowiedniej regulacji prawnej dotyczącej dostawców tego typu usług i niewiele platform posiada jakiekolwiek licencje.

Brak obsługi standardowych walut

KuCoin działa na zasadzie krypto-za-krypto, co oznacza, że nie możemy wymienić naszych PLN, USD czy Euro na Bitcoiny lub odwrotnie. Obsługa takich walut to zdecydowanie zaleta, szczególnie ważna dla nowicjuszy w świecie kryptowalut, którzy nie mają żadnych krypto. Odpowiednio, platforma akceptuje tylko płatności blockchain. Nie jest to jednak problem, ponieważ możemy kupić Bitcoiny na Bitbayu i przetransferować je na giełdę, aby mieć dostęp do ogromnej ilości kryptowalut niedostępnych na polskich giełdach.

Podsumowanie

KuCoin to nowopowstała giełda wymiany kryptowalut, który pozwala tradować w BTC, ETH, LTC i wielu innych, oraz posiada swój własny token KCS, co jest świetne, bo można w ten sposób dodatkowo zarabiać.

Jest wiele korzyści z tradowania na KuCoin – wolumeny obrotów na większości aktywów są przyzwoite, ich zespół jest niezwykle responsywny, ma łatwy w obsłudze interfejs, mamy tu do czynienia z zaawansowanym tradowaniem przy niskich kosztach, a oprócz tego są różne promocje, które mogą pomóc platformie się rozrosnąć.

W negatywie, brak obsługi walut fiducjarnych, brak obsługi kart kredytowych i kont bankowych. Oczywiście, jak większość giełd kryptowalut, KuCoin nie jest licencjonowany ani też nadzorowany przez żadną jednostkę rządową, jako iż aktualny status prawny kryptowalut jest wciąż niejasny.

Zalety i wady

Zalety:

  • Wiele różnych walut
  • Zaawansowane funkcje
  • Przyjazne wsparcie klienta
  • Konkurencyjne ceny
  • Ciekawe promocje

Wady:

  • Brak margin tradingu
  • Brak obsługi walut fiducjarnych
  • Nie można płacić przy pomocy kart kredytowych czy kont bankowych

Rejestracja na giełdzie

Jeśli jesteś zainteresowany działaniem na dobrze funkcjonującej giełdzie, oferującej duże możliwości i niskie opłaty transakcyjne, możesz zarejestrować się np. korzystając z tego linku: https://www.kucoin.com/#/signup?r=E2drLz

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852