fbpx

Kategoria: Kryptowaluty

Kryptowaluty określa się mianem cyfrowych monet/ pieniędzy czy aktyw. Często nazywa się je również altcoinami. Nazwa “altcoiny” bierze się stąd, że są to po prostu kryptowaluty służące jako alternatywa Bitcoina.

W tej kategorii opisujemy wiadomości związane z kryptowalutami, branżowe nowinki i ciekawostki. Analizy fundamentalne projektów z branży kryptowalut i blockchain. Raporty i analizy różnych zagadnień wpływających na konkretne krypto i cały rynek oraz sytuacji, branż i instytucji, na które to altcoiny mają wpływ.

Czytaj więcej...
Można wymienić wiele różnych rodzajów altów. Kryptowaluty skupione na anonimowości, takie jak Monera czy Zcash. Platformy do tworzenia całych ekosystemów i krypto-ekonomi, za pomocą smart contractów i DApps, takie jak Ethereum, EOS czy Cardano. Warto także wyszczególnić kryptowaluty zorientowane na IoT, takie jak IOTA. A także te, mające służyć głównie jako pieniądz elektroniczny, np. Litecoin, Ripple czy Stellar Lumens.

Jeśli dopiero zaczynasz to priorytetowo odwiedź ten dział: LINK.  Aby móc korzystać z kryptowalut musisz posiadać cyfrowy portfel oraz umieć korzystać z giełdy kryptowalut. Nauczysz się tego w tej kategorii: LINK. Analizy kryptowalut i projektów wykorzystujących technologię blockchain znajdziesz tutaj: LINK. Jeśli natomiast chcesz pozbierać trochę “drobniaków” do cyfrowej skarbonki to tutaj dowiesz się czym są airdropy i jak bezpiecznie uzyskiwać z nich darmowe kryptowaluty: LINK

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,415.71
ripple
XRP (XRP) $ 0.300183
ethereum
Ethereum (ETH) $ 88.19
stellar
Stellar (XLM) $ 0.113098
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 99.25
eos
EOS (EOS) $ 1.85
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 88.35
litecoin
Litecoin (LTC) $ 23.76
tron
TRON (TRX) $ 0.013346