Kryptowaluty właśnie osiągnęły przełomowy moment

W poniedziałek rano kryptowaluty osiągnęły bardzo przełomowy moment, który poprawił dosyć przygnębiające nastroje. Amazon ma zamiar rozszerzyć swoje…

W poniedziałek rano kryptowaluty osiągnęły bardzo przełomowy moment, który poprawił dosyć przygnębiające nastroje. Amazon ma zamiar rozszerzyć swoje zaangażowanie w kryptowaluty, a z kolei JPMorgan się stał pierwszą sporą instytucją finansową, która swoim klientom oferuje dostęp do aktywów tego typu.

Wzrost kursów

Podczas pisania tego tekstu Bitcoin wzrósł z ceny około 34 000 tysięcy dolarów, którą to osiągnął w ciągu weekendu, do ponad 39 000 tysięcy dolarów. W poprzednią środę wartość takiego kryptoaktywa zaledwie wynosiła 29 504 dolarów. W związku z tym wzrosła o 32 procent.

Bardzo podobnie wystrzeliło ethereum. W ostatni wtorek osiągnął on już dołek na poziomie 1730 dolarów, a obecnie kosztuje już 2385 dolarów. Ethereum zanotował wzrost o 38 procent.

Ta hossa jest rezultatem wiadomości z weekendu o tym, że Amazon ma zamiar rozszerzyć swoje zaangażowanie także w kryptowaluty. Dodatkowo się pojawiła informacja, że firma o nazwie Product Leadera zajmującego się blockchainem oraz kryptowalutami.

Tenże ruch Amazona wywołać dosyć dużą falę na rynkach krytowalut. Firma ta jest największym na świecie dostawcą hostingu, usług e-commerce oraz także streamingu. W swoim wynikach rocznych za ubiegły rok odnotowała około 385 miliardów dolarów przychodu.

JPMorgan daje swoim klientom dostęp do kryptowalut

JPMorgan się stał pierwszą bardzo dużą finansową instytucją, która klientom oferuje dostęp do kryptowalut. Doradcy w firmie teraz mogą wybierać spośród pięciu przeróżnych kryptograficznych produktów, dostarczanych przez Osprey Funds oraz Grayscale Investment.

Jednak według wszelkich raportów anglojęzycznych wersji serwisu Business Insider doradcy mogą wykonywać na razie transakcje w imieniu klientów, którzy sami proszą o ekspozycję inwestycję właśnie w kryptoaktywa. Nie mogą w żadnym wypadku polecać tychże produktów bez pytania.
Podczas gdy adopcja instytucjonalna  kryptowalut zyskuje na swojej popularności, JPMorgan pozostaje jedyną instytucją główną, która taką możliwość oferuje swoim prywatnym klientom. Goldman Sachs oferuje na przykład handel kontraktami futures na kryptowaluty wyłącznie instytucjonalnym klientom.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts