fbpx

Kryptowaluty nigdzie się nie wybierają: 70% dyrektorów finansowych uważa, że rynek się rozwija

Czy kryptowaluty przetrwają? Widać i słychać, że wielu ekspertów finansowych właśnie tak uważa. Według nowego raportu, około 70 procent dyrektorów większych firm z branży finansowej uważa, że ​​aktywa cyfrowe pozostawiły już bardzo znaczący i trwały ślad w przestrzeni monetarnej.

Trochę historii ceny:

Kryptowaluty nadal stanowią poważny temat do rozmów, zarówno w środowisku finansowym, jak i poza nim. Pomimo tego, iż jednostki takie jak Bitcoin istnieją od około dziesięciu lat to Kryptowaluty nadal są uważane za coś co “dopiero się wykluwa” oraz, że są podatne na poważne wahania cenowe wynikające z zewnętrznych trendów informacji oraz manipulacje.

Ankieta przeprowadzona na 141 dyrektorach finansowych dotycząca przyszłości kryptowalut w branży, screen z Forbes.

W grudniu zeszłego roku Bitcoin osiągnął rekordową wartość. Sięgnął prawie 20 000 USD i wielu początkujących inwestorów czuło, że dokonali właściwego wyboru. Pojawiające się newsy z zewnętrznego świata kryptowalut spowodowały, że bardzo dużo osób bezmyślnie przenosiło wszystkie swoje oszczędności aby tylko wejść jak najszybciej na rynek kryptowalut w obawie, że ominą ich kolosalne zyski. W rezultacie giełdy takie jak Coinbase zanotowały, że ich baza użytkowników powiększyła się o setki tysięcy nowych kont. Wydawało się, że Bitcoin i inne altcoiny są już na najlepszej drodze. Niestety, tak myślały tylko “świeżynki”, nowi początkujący inwestorzy. Grube ryby tzw. whalse’y dobrze wiedzieli co się szykuje i że po tak szybkich i nagłych impulsach następuje kilkukrotnie dłuższa korekta…

Sprawy się zmieniają

Stało się coś dziwnego, coś co było nieuniknione. W styczniu 2018 r. Bitcoin zaczął notować ciężkie spadki. Waluta spadła o 2 000 $, czasem o 3 000 $ szybkimi impulsami. Teraz Bitcoin oscyluje w granicach 6000-7000 USD. Oznacza to, że waluta spadła o prawie 14 000 USD w niecały rok. Dla niektórych to smutne, nieprzyjemne, wręcz przygnębiające…

Ale bardziej przerażające oraz pocieszające jest to iż, masakrycznie wiele inwestorów, którzy rzucili się w przestrzeń kryptowalut bez wcześniejszych swoich researchów(badań na temat tego w co się inwestuje 😉 ), nauczyło się, że inwestowanie bez odpowiedniej wiedzy i wykształcenia nigdy nie jest dobrym pomysłem. Na świecie jest multum osób, które inwestowało wszystkie swoje środki w projekty które miały być przyszłością finansów, a teraz nie maja nic. Co jest tego przyczyną? Wyłudzająca manipulacja czy bardziej ludzka głupota i brak edukacji?

Ponadto odkryto raporty sugerujące, że Bitcoin był potencjalnie powiązany ze stablecoinem Tether USD. Twierdzi się, że Tether był często wykorzystywany do zakupu Bitcoina w 2017 roku kiedy jego cena spadała. To z kolei wiązało Bitcoina z Tetherem, a wraz z każdym zakupem zwiększało jego cenę. Zostało to sklasyfikowane jako manipulacja klasy A, a teraz organizacje takie jak SEC badają roszczenia.

Crypto nadal jest popularne

Jak widać, istnieje wiele obaw związanych z rynkiem kryptowalutowym i tym, jak bardzo jest on podatny na zagrożenia. Jednakże wielu dyrektorów finansowych twierdzi, że pieniądze cyfrowe w najbliższym czasie “nigdzie się nie wybierają”. Z raportu firmy konsultingowej Greenwich Associates wynika, że ​​około 70 procent ankietowanych analityków finansowych uważa, że ​​kryptowaluty mają solidne podłoże w branży finansowej. Dokładnie 141 inwestorów instytucjonalnych wzięło udział w badaniu, a ponad 100 zgadza się, że kryptowaluty nigdy nie znikną.

W każdym razie wszyscy są zgodni, że należy jak najszybciej opracować ramy regulacyjne dotyczące wykorzystania i monitorowania bitcoina oraz kryptowalut. Twierdzą również, że rynek kryptowalut jest coraz bardziej innowacyjny, co z kolei doprowadzi do większego wzrostu. Kiedy tak się stanie to infrastruktura krypto i blockchaina pozostanie bez zmian na długie lata.

A co z resztą uczestników?

Dziesięć procent ankietowanych uważa, że ​​niektóre coiny są bardziej wytrzymałe i sprawniejsze od innych. Oczekują oni, że kilka mniejszych altów z czasem zniknie, podczas gdy mała garstka będzie się rozwijać i ostatecznie stanie się globalną walutą wykorzystywaną przez ludzi na całym świecie.

Kolejne dziesięć procent spodziewa się, że kryptowaluty pozostaną tak zwanymi “fringe assests”. Innymi słowy, nigdy nie staną się głównym nurtem, ale ludzie będą nadal postrzegać je jako możliwości zarabiania pieniędzy. Ostatnia część ankietowanych dyrektorów uważa, że ​​regulacje całkowicie powstrzymają rynek.

A według Ciebie? Dokąd zmierzają teraz kryptowaluty? Daj znam znać w komentarzu.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72