fbpx

6 powodów dla których inwestorzy instytucjonalni masowo wejdą w kryptowaluty

Mocna korekta na rynku kryptowalut, która miała miejsce od początku roku, zniechęciła wielu początkujących inwestorów. W rzeczywistości trwająca “krypto-zima” to zdrowe oczyszczanie rynku, ponieważ korekta skutecznie oddziela tych, którzy dają długoterminową wartość od tych, którzy tylko próbują coś ugrać na krótką metę. Wiele wskazuje na to, że powoli nadchodzi “krypto-wiosna”. W jej nadejściu pomoże m.in. kapitał instytucjonalny, który już niebawem może napłynąć na rynek szerokim strumieniem.

6 powodów, dla których inwestorzy instytucjonalni niebawem wejdą w kryptowaluty

Powód 1: Wprowadzane regulacje

Ostatnio wiele mówi się o wprowadzaniu regulacji w obszarze kryptowalut. Regulatorzy na całym świecie zdali sobie sprawę, że zamiast walczyć z kryptowalutami, rozsądniej będzie je uregulować. Jest wiele obszarów, które należy wziąć pod uwagę, aby ten proces był możliwy, m.in.:

1) Identyfikacja projektów, które w nieuczciwy sposób zbierały środki od inwestorów, np. poprzez ICO.

2) Definiowanie różnic między tokenami utility i tokenami security.

3) Współpraca pomiędzy kryptowalutowymi w celu stworzenia odpowiednich przepisów w celu ochrony inwestorów bez uszczerbku dla innowacji. Ogólnie rzecz biorąc, branża i organy regulacyjne zmierzają we właściwym kierunku, chociaż może to zająć jeszcze kilka lat, zanim opracują wspólne standardy.

Powód 2: Dobry sposób na dywersyfikację

Kryptowaluty zapewniają unikalne połączenie czynników takich jak zwrot z inwestycji i zmienność. Aktywa kryptowalutowe są atrakcyjne, ponieważ cieszą się względnie niską korelacją z innymi klasami aktywów, takimi jak obligacje i złoto. Innymi słowy, aktywa kryptograficzne mogą być idealnym sposobem dla inwestorów na dywersyfikację portfela składającego się z akcji i obligacji. Badania pokazują, że 2-procentowa ekspozycja na kryptowaluty w portfelu może zwiększyć zyski nawet o 200 punktów bazowych. Pięć procent ekspozycji może zwiększyć wydajność o ponad 500 punktów bazowych, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w typowym portfelu inwestycyjnym. Aktywni menedżerowie poszukujący lepszych rozwiązań, chcąc wyprzedzać swój rynek, będą upatrywać swoich szans w dużej zmienności walut cyfrowych.

Powód 3: Rosnąca liczba zaufanych brokerów

Rozwiązania w zakresie opieki instytucjonalnej zaczynają wchodzić na rynek. Istnieje pilna potrzeba, aby wykwalifikowani depozytariusze chronili rosnącą liczbę cyfrowych aktywów. Bardzo niewiele firm spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa, oczekiwane przez regulatorów i inwestorów instytucjonalnych. Coinbase, jedna z największych giełd, uruchomiła usługi powiernicze, we współpracy z regulowanym brokerem, Electronic Transaction Clearing (ETC). ItBit i Xapo również zaczęły oferować podobne usługi, a kolejne firmy pójdą w ich ślady.

Powód 4: Instrumenty pochodne, gwarantujące większe bezpieczeństwo

Kontrakty futures oparte o kryptowaluty, instrumenty pochodne i kontrakty terminowe zyskują na popularności. Zmienność cen kryptowalut na początku roku znacznie zwiększyła popyt na produkty pochodne dla kryptowalut. Dzięki instrumentom pochodnym inwestorzy nie muszą kontrolować bez przerwy swoich aktywów i przejmować się dużą zmiennością. Nadal mogą jednak czerpać potencjalne korzyści na tym rynku, minimalizować ryzyko strat, podobnie jak w przypadku standardowych walut. Podczas gdy wiele giełd nie pozwala jeszcze na sprzedaż bezpośrednią Bitcoina, inwestorzy mogą spekulować na temat cen kryptowalut, poprzez handel kontraktami terminowymi na platformach takich jak BitMEX, LedgerX i OKCoin. Inwestorzy instytucjonalni korzystają z kontraktów terminowych, aby wpływać na ceny kryptowalut, w szczególności BTC. Na przykład w Stanach Zjednoczonych, Chicago Mercantile Exchange i Chicago Board of Exchange oferują kontrakty futures.

Powód 5: Perspektywa utworzenia ETF dla Bitcoina

Utworzenie ETF dla Bitcoina jest nieuchronne. Istnieje potrzeba rynku, aby pomóc inwestorom w dywersyfikacji ryzyka. Kilka firm kryptowalutowych, takich jak Gemini i Bitwise, złożyło wnioski o kryptograficzne ETF, ale jak dotąd organy regulacyjne nie zatwierdziły żadnych. Jednak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zdaje się być coraz bardziej przychylna nowym propozycjom. Obecnie agencja jest skupia się na ograniczeniu potencjalnych oszustw na platformach ETF, co wskazuje na to, że niebawem możemy spodziewać się dobrych wieści

Powód 6: Duże instytucje wprowadzają własne usługi oparte o kryptowaluty

Duże instytucje finansowe posuwają się naprzód w tworzeniu produktów opartych o kryptowaluty. Aktywa cyfrowe przyciągnęły uwagę inwestorów instytucjonalnych. Duże instytucje, takie jak Goldman Sachs, Fidelity i Blackrock, zaczęły opracowywać produkty kryptowalutowe, oparte o technologię blockchain. Goldman Sachs jest bliski uruchomienia działu tradingu dla Bitcoina. Fidelity utworzył fundusz kryptowalutowy już rok temu i aktywnie tworzy zespoły zarządzające instrumentami kryptowalutowymi. Blackrock, największa na świecie firma zarządzająca inwestycjami, ogłosiła niedawno plany zainwestowania w platformę do kontraktów terminowych dla Bitcoina. Przewiduje się, że kolejne instytucje wejdą do tej branży i zaoferują nowe produkty pochodne dla kryptowalut.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72