fbpx

Kryptowaluty i Blockchain wejdą do mainstreamu za “5 do 6 lat”

Podczas szczytu Beyond Blocks w Korei Południowej, CEO i założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz powiedział, że wierzy, iż masowa popularyzacja Kryptowalut i Blockchaina jest wciąż “5 do 6 lat przed nami”. 

Były bankier z Wall Street, jest wciąż przekonany, że wiele mniejszych, a także tych wielkich instytucji wejdzie do branży kryptowalut i blockchaina w ciągu 2 do 3 lat lub w przeciwnym razie wszystko “będzie kręcić się w kółko”.

Novogratz o popularyzacji kryptowalut

“Nie zobaczymy masowej adopcji dopóki doświadczenie użytkownika z interfejsem [chodzi o UX – user experience] nie będzie wyglądało jak coś zupełnie nowego, a na to wciąż potrzeba 5 do 6 lat.”

Novogratz tłumaczył dalej, że według niego to co najbardziej spowalnia masową popularyzację kryptowalut i blockchaina to koszty związane z utalentowanymi programistami oraz wątpliwości wielu konwencjonalnych inwestorów, co jest pogarszane niejasnymi regulacjami ze strony rządów i sceptycyzmem branży finansowej.

“Pomyślcie jak działają inwestorzy instytucjonalni. Ciężko jest powiedzieć swojemu szefowi “trzymam pieniądze w miejscach, o których nigdy nie słyszałeś”. Potrzebujesz kogoś darzonego zaufaniem publicznym, jak Japoński bank lub HSBC lub ICE lub Goldman Sachs, aby inwestorzy instytucjonalni czuli się bezpiecznie.”

Novogratz twierdzi, że aby masowa popularyzacja kryptowalut mogła nastąpić, niezwykle ważne są regulacje i jasne przesłanki, które zależą od nikogo innego, jak od rządów państw. Dodatkowo upiera się przy tym, że mainstreamowy użytkownik nie musi wcale znać technologii blockchain i może nie mieć bladego pojęcia o tym jak działają i czym właściwie są kryptowaluty. Kluczową rolę odgrywa wcześniej wspomniana prostota użycia oraz zielone światło od rządów i instytucji finansowych, a także nagłośnienie tematu przez masowe media.

Aktualnie branża kryptowalut składa się głownie z inwestorów detalicznych lub tzw. “niedzielnych inwestorów”. Z tego powodu Novogratz uważa, że regulatorzy w pierwszej kolejności powinni skupić się na sektorze detalicznym a dopiero później wziąć się za profesjonalne instytucje finansowe.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344