fbpx

Kryptowaluty w nowej reklamie Google [wideo]

Firma Google wielokrotnie pokazywała swoją niechęć do kryptowalut. Tym razem technologiczny gigant wykorzystał okazję, by skrytykować waluty cyfrowe w reklamie rozwiązania Call Screen. W nowym wideo, komicy przebrani za pracowników Google kpią z kryptowalut, twierdząc że marnują energię elektryczną i nie są prawdziwymi pieniędzmi.

Google twierdzi, że kryptowaluty nie są prawdziwymi pieniędzmi

Gigant z Doliny Krzemowej kilka miesięcy temu zakazał reklam kryptowalut, po czym, kilka miesięcy później, ponownie na nie zezwolił. Niezależnie od sceptycyzmu Google w odniesieniu do kryptowalut, pojawiły się głosy, że należąca do przedsiębiorstwa spółka Alphabet rozważa wejście na ten rynek.

W reklamie funkcji asystenta Google, Dulce Sloan i Ronny Chieng udają pracowników giganta technologicznego, którzy prezentują nowe rozwiązanie. Wideo pokazuje próbę oszustwa (phishingu) ze strony hakera, udającego księcia, który chce wzbogacić Ronna. Oszustwo zostaje sprawnie wykryte przy pomocy algorytmów Google.

Następnie przedstawiony zostaje negatywny obraz kryptowalut. Asystent Google wyświetla w telefonie informację: “dzwoni firma elektryczna, aby przekazać, że w tym miesiącu rachunek jest bardzo wysoki.”

Chieng odpowiada, że ​​kopanie kryptowalut zużywa dużo energii elektrycznej. “Kryptowaluta? Te pieniądze nie są prawdziwe “- ripostuje Sloan.

“Cóż, mam dla ciebie wiadomość: pieniądze nie są prawdziwe” – odpowiada Chieng.

Celem Google jest kontrola. Celem kryptowalut jest wolność.

Żart prawdopodobnie nie spodoba się entuzjastom kryptowalut. Według założeń kryptowaluty powstały, aby zapewnić użytkownikom wolność, podczas gdy korzystanie z Google wiąże się z nieustanną inwigilacją.

Firma Google jest krytykowana za profilowanie użytkowników za pośrednictwem swoich algorytmów wyszukiwania, udostępnianie danych reklamodawcom i brak poszanowania prywatności. Zwolennicy wolności internetu stworzyli alternatywne rozwiązania takie jak Duck Duck Go oraz sieć TOR.

Bitcoin i inne kryptowaluty od dawna zyskują przychylność środowisk wolnościowych, które opowiadają się za światem bez inwigilacji ze strony korporacji i rządów.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44