fbpx

Kryptowaluty dostępne na NASDAQ?

“Zdecydowanie Nasdaq będzie rozważał zostanie giełdą kryptowalut na przestrzeni czasu”, mówi CEO Nasdaq Adena Friedman. W międzyczasie Nasdaq wspiera istniejące giełdy kryptowalut i ogłosił współpracę z Gemini.

Nasdaq twierdzi, że rynek kryptowalut jest jeszcze zbyt niedojrzały a regulacje nie dość przychylne, przez co na obecną chwilę nie są w stanie zagwarantować uczciwego i bezpiecznego działania dla swoich inwestorów. Jak mówi Friedman kluczową kwestią przed dodaniem giełdy kryptowalut są konkretne i niezmienne regulacje. Jednakże ma “bycze” nastawienie względem przyszłości walut cyfrowych.

“Wierzę, że waluty cyfrowe będą trwać i to tylko kwestia czasu jak dużo czasu będzie potrzebował rynek aby dorosnąć” – Mówi Friedman. “Kiedy na to spojrzysz i zapytasz ‘czy chcemy dostarczyć na to uregulowany rynek?’ Zdecydowanie Nasdaq by to rozważył.”

W międzyczasie Nasdaq wspiera istniejące giełdy kryptowalut. W środę firma ogłosiła współpracę z giełdą kryptowalut Gemini ufundowaną przez popularnych w świecie krypto, jednych z pierwszych bitcoinowych inwestorów braci Winklevoss. Współpraca daje Gemini dostęp do technologi Nasdaq za pomocą, której ich platforma będzie w stanie dostarczyć bezpiecznego i uczciwego środowiska do wymiany wartości.

Mimo pozytywnego nastawienia Friedman względem samych kryptowalut, jej postawa wobec ICO jest już mniej optymistyczna. “ICO potrzebują regulacji” – mówi – “SEC ma rację, że są to papiery wartościowe i powinny być tak samo uregulowane”.

Tymczasem Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (The U.S. Securities and Exchange Commission – w skrócie SEC) zapowiada, że zamierza uregulować wszystko od giełd kryptowalut po dostawców przestrzeni pod przechowywanie cyfrowych aktywów, czyli portfeli.

Czyżby to początek globalnych, uczciwych zarówno dla obywateli, jak i dla państw regulacji, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa środków inwestorów?

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812