fbpx

CEO Coinbase: 1 miliard ludzi dołączy do ekosystemu kryptowalut w ciągu 5 lat

Brian Armstrong, CEO giełdy Coinbase, przewiduje, że liczba osób w ekosystemie kryptowalut  wzrośnie z 40 milionów do 1 miliarda. Twierdzi, że wydarzy się to w ciągu najbliższych pięciu lat.

W wywiadzie dla serwisu technologicznego TechCrunch, Armstrong wyraził opinię, że ekosystem kryptowalut i całkowita liczba cyfrowych walut znacząco wzrośnie. Upatruje wzrost w obszarze korporacji, które udostępnią własne tokeny na rynek. Według Armstronga, tokeny mogą funkcjonować  razem z podstawowym kapitałem jako alternatywny system inwestycyjny. Powiedział w wywiadzie:

“Sensownym rozwiązaniem jest, że każda firma, która dysponuje kapitałem, powinna mieć swój własny token. Każdy projekt open source, każda organizacja charytatywna. Potencjalnie każdy fundusz lub nowe formy zdecentralizowanych organizacji i aplikacji, wszystkie będą miały swoje własne tokeny. “

Większość tokenów będzie sklasyfikowanych jako tokeny security

Zajmując się kwestią regulacji jako jednym z kluczowych czynników realizacji tej wizji, Armstrong nazwał to “kwestią otwartą” i zauważył, że dopiero okaże się, czy większość tokenów zostanie uznana za papiery wartościowe. Zdaniem przedstawiciela Coinbase, znaczna liczba tokenów, które zostaną udostępnione, będą klasyfikowane jako tokeny security.

Armstrong dodał, że Coinbase może obsługiwać setki nowych tokenów w ciągu kilku kolejnych lat, a w przyszłości liczba ta może być znacznie większa. Korporacja ma ambicje, aby stać się w pełni regulowanym brokerem. Planuje oferować usługi, które obejmują kryptowalutowe transakcje na papierach wartościowych i transakcje pozagiełdowe.

W ostatnim czasie Coinbase przejęła m.in. firmy Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace, Inc., oraz Digital Wealth LLC. Przejęcie tych korporacji ma pomóc giełdzie w planowanej ekspansji na klasyczne rynki finansowe, oprócz rynku kryptowalut.

Ostatnio Coinbase ogłosił  rozpoczęcie handlu czterema kolejnymi kryptowalutami w parze z funtem brytyjskim (GBP). Klienci z Wielkiej Brytanii będą teraz mogli handlować altcoinami takimi jak Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH) za GBP, oprócz Bitcoina, który był dostępny dotychczas (BTC).

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72