fbpx

Kryptowaluta większa niż Bitcoin? Tak, rządowa kryptowaluta Chin

Mimo, że Chiny banowały a to BTC a to ICO a to kopanie czy inne krypto, to eksperci potwierdzają, że kraj ten jest daleki od bycia “niezainteresowanym kryptowalutami”. Co więcej wiele osób wierzy, że Chiny zamierzają wypuścić swoją własną, państwową kryptowalutę. Analitycy przypuszczają, że potencjalnie kryptowaluta Chin może być czymś znacznie większym niż Bitcoin.

Kryptowaluta Chin wspierana przez rząd

Jak podaje platforma tradingowa zlokalizowana w Wielkiej Brytanii, IG Group (LON: IGG) “Chiny zamierzają wprowadzić kryptowalutę narodową”. Raport kontynuował “W odróżnieniu do poprzedniej decyzji zakazującej Bitcoina, Ludowy Bank Chin (PBoC), zainicjował plany utworzenia swojej własnej oficjalnej waluty cyfrowej”.

Jest to zdecydowanie znaczące stwierdzenie o potencjalnie wielkiej wadze. Na razie nie sposób zweryfikować przypuszczeń IG. Grupa finansowa działa na rynku od 1974 i od tego czasu pomaga swoim klientom na rynkach walutowych. IG piszą dalej:

“Nie było jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie nazwy lub daty startu narodowej kryptowaluty, co sprawia, że trudno jest się przygotować. Najprawdopodobniej zostanie ona ogłoszona, jako ta obok, narodowej kryptoaluty Chin – juana, wraz z intencją, obsłużenia milionów mieszkańców, nieposiadających dostępu do banków”.

Weźmy pod uwagę, że chińskie Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID) od 3 miesięcy prowadzi już regularne badania oraz wypuszcza swoje rankingi kryptowalut. W dodatku, nieco ponad tydzień temu doszło do porozumienia z Koreą Południową w sprawie regulacja kryptowalut. Według innego raportu przeprowadzonego przez badaczy z Międzynarodowego Instytutu Monetarnego w Chińskim Uniwersytecie Renmin ponad 3 mln chińskich obywateli wciąż trzyma kryptowaluty pomimo zakazów.

Jak zawsze w takich kwestiach zastanawiamy się…

…A co jeśli?

“Wizja PBoC o własnej kryptowalucie jest oparta na chęci ponownego przejęcia kontroli nad sektorem finansowym. Kłócili się oni, że bez kontroli ze strony rządu, kryptowaluta stanie może stać się narzędziem dla dilerów i terrorystów.”

Jak dotąd jedynym rządem, który wytoczył swoją własną kryptowalutę jest Wenezuela i jak na razie nie widać zbyt z tego zbyt wiele korzyści. Chińska ekonomia jest jednakże w o wiele lepszej kondycji, no i mają one ponad 1 mld mieszkańców. Czy jest się z czego cieszyć? Wiele osób uważa, że nie, gdyż kryptowaluty miały z założenia być wolne od kontroli rządów (czy jakichkolwiek innych organizacji centralnych). Faktycznie, kryptowaluta Chin (czy jakiegokolwiek innego kraju) wspierana przez rząd może być totalną przeciwnością idei krypto.

IG mówi dalej:

“PBoC oznajmiło, że jedyna kryptowaluta, która zostanie przez nich wydana będzie uznana przez cały naród i z pewnością nie będzie to BTC czy ETH. Jako, że zagraniczne kryptowaluty są już zbanowane w Chinach, rząd mógłby zmusić górników cyfrowych z Chin do przerzucenia się na kryptowalutę narodową. To mogłoby z kolei wpłynąć na globalną społeczność górników cyfrowych i zredukować popularność Bitcoina lub Ethereum. Zaangażowanie rządu mogłoby pozytywnie wpłynąć na popularyzację kryptowalut na całym świecie, ponieważ stałyby się one bardziej wiarygodne w oczach ludzi.”

Cały panel dyskusyjny, wraz ze wszystkimi wypowiedziami znajdziesz tutaj: LINK.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344