Kryptowaluta Uniswap – jak i gdzie można kupić?

Uniswap to tak naprawdę giełda zdecentralizowanej wymiany walut cyfrowych. Nie wymaga ona procesu weryfikowania danych i w pewnym…

Uniswap to tak naprawdę giełda zdecentralizowanej wymiany walut cyfrowych. Nie wymaga ona procesu weryfikowania danych i w pewnym sensie umożliwia użytkownikom przeprowadzanie anonimowych transakcji.

Tak jak większość giełd tego typu charakteryzuje się zdecydowanie wyższymi opłatami niż na jej popularnych odpowiednikach. Sprawia to, że obracanie niewielkim kapitałem staje się na Uniswap (UNI) nieopłacalne. W ubiegłym roku giełda wypuściła swój własny token o nazwie UNI.

Gdzie można zakupić Uniswap (UNI)?

Najlepiej wykorzystać w tym celu dużą giełdę, która oferuje handel ponad 400 innymi walutami cyfrowymi. Ale nawet na tak dużych serwisach mogą pojawić się chwilowe problemy z dostępnością. Dlatego też dużym błędem jest posiadanie konta tylko na jednej giełdzie oraz przechowywanie wszystkich środków w jednym miejscu.

Poniżej znajdziesz informacje o dwóch stabilnych giełdach, które stanowią dobry punkt wyjścia do handlu aktywami cyfrowymi. W sytuacji, gdy jedna z nich z jakiegoś powodu będzie akurat niedostępna, druga okaże się niezwykle mocna.

Czy inwestowanie w Uniswap (UNI) to dobry pomysł? 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Jak zapewne wiesz wszystko zależy od momentu w którym rozpoczynasz swoją przygodę z handlem UNI. Mając na uwadze globalne trendy, totalną inwigilację oraz handel naszymi danymi powadzony obecnie przez duże koncerny technologiczne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie utworzony silny ruch dążący za wszelką cenę do ochrony zarówno danych, jak i prywatność jednostki.

Być może przy zmianie regulacji prawnych i nałożeniu podatków na waluty cyfrowe projekty takie jak Uniswap (UNI) zyskają większy udział światowym rynku walut cyfrowych. Poparcie w postaci giełdy grającej pierwsze skrzypce na arenie zdecentralizowanych finansów jest dobrym znakiem na to, że UNI wykazuje sporą tendencję do przyszłościowych wzrostów swojej wartości. Na chwilę obecną na Twitterze projekt ma przeszło 250 tysięcy obserwujących.

Gdzie najlepiej przechowywać UNI? 

Bez względu na ilość posiadanych monet UNI w celu zachowania środków bezpieczeństwa zaleca się przechowywanie UNI poza giełdą. Dobrze jest wykształcać poprawne nawyki od samego początku naszej przygody z handlem walutami cyfrowymi. Warto mieć na uwadze fakt, że giełda jak każda inna firma może zbankrutować dlatego też nie zaleca się trzymnia tam środków przez dłuższy okres czasu. Dobrym natomiast sposobem nie tylko na zagwarantowanie bezpieczeństwa, ale również na przechowywanie UNI jest zakup odpowiedniego portfela. Dzięki któremu można przechowywać zgromadzone waluty cyfrowe w trybie trzymał offline.

Podsumowując

Uniswap (UNI)  jest projektem znajdującym się w czołówce zdecentralizowanych finansów. Token UNI cieszy się poparciem działającej zdecentralizowanej platformy, gwarantującym, że mamy do czynienia z realnym produktem. Zarówno wartość, jak i zainteresowanie UNI będzie zapewne uzależnione od regulacji prawnych, które pojawią się w niedalekiej przyszłości.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts