fbpx

Kryptowaluta REQ zawiązuje partnerstwo z Wikipedią

Request Network, zbudowana na Ethereum „zdecentralizowana sieć zleceń płatniczych”, ogłosiła, że nawiązała współpracę z Wikipedią, co jest dużym postępem w mainstreamowej adopcji kryptowalut.

Każdy użytkownik Wikipedii wie zapewne, że utrzymywana jest ona z dobrowolnych wpłat użytkowników (kojarzycie te pop-upy, które wyskakują co roku z prośbą o wsparcie?). Pierwszym etapem partnerstwa będzie będzie możliwość przekazywania darowizn w REQ przez użytkowników francuskiej wersji internetowej encyklopedii.

Jak stwierdza Request Network, Wikipedia musi „zapewnić, aby przekazywanie darowizn było jak najprostsze i jak najbezpieczniejsze”.
Dzięki nowemu partnerstwu będzie to możliwe.

Przekazywanie darowizn to jeden z tych obszarów, gdzie blockchain dzięki swojej przejrzystości transakcji nadaje się idealnie.
Technologia ta „stałe monitorowanie wszystkich zebranych środków,  co pozwali Fundacji Wikimedia być jeszcze bardziej przejrzystą”.
Darowizny będą przekazywane na publiczny adres Ethereum, tak aby „każdy darczyńca mógł zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak przekazywane są darowizny”.

Filozofią Wikipedii jest wzmocnienie zdecentralizowanej sieci twórców i edytorów.
Do tej pory darowizny musiały być jednak przetwarzane za pośrednictwem scentralizowanego systemu płatności.
Zgodnie z ogłoszeniem wydanym przez Fundację Wikimedia, po „pomyślnej decentralizacji treści edukacyjnych” przyszedł czas na „zdecentralizowanie pozyskiwania funduszy”.

Wśród pozostałych zalet, które kryptowaluty zapewniają międzynarodowym organizacjom, można wymienić: bezpieczeństwo, szybkość i niska cena transakcji oraz możliwość jej prześledzenia. Darowizna jest od razu do dyspozycji odbiorcy.

Jakby integracja z internetowym gigantem nie była wystarczająca, sieć Request Network ogłosiła wydanie wtyczki do WooCommerce, popularnej wtyczki do tworzenia sklepu internetowego na WordPressie.

Deweloperzy mogą tworzyć aplikacje zintegrowane z Request Network, a wtyczka ta została stworzona przez programistę o pseudonimie AdmREQ. Fundacja Request Network nadal pracuje nad własną aplikacją do płatności.

Bezpłatna wtyczka umożliwia każdemu sklepowi opartemu na WooCommerce przyjmowanie płatności w ETH. WooCommerce to najczęściej wybierana platformą e-commerce w sieci, na którą składa się ponad 40% wszystkich sklepów internetowych.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896