Kryptowaluta Polkadot – jak i gdzie można kupić?

Rosnące na świecie zainteresowanie kryptowalutami dotyczy nie tylko Bitcoina. Coraz więcej inwestorów chętnie spogląda także na inne cyfrowe…

Rosnące na świecie zainteresowanie kryptowalutami dotyczy nie tylko Bitcoina. Coraz więcej inwestorów chętnie spogląda także na inne cyfrowe aktywa. Jedną z kryptowalut, które ostatnio najszybciej zyskują na popularności jest Polkadot (DOT). Warto więc dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest, jak można ją nabyć i gdzie przechowywać.

Polkadot – co to jest?

Kryptowalutę Polkadot stworzyli dawni pracownicy Ethereum. Nie jest to jednak projekt, który bezpośrednio zagraża temu altcoinowi, a raczej jego uzupełnienie. Ideą, która przyświecała od początku twórcom Polkadot, jest łączenie ze sobą różnych kryptowalut. Stanowi więc technologię gotową do wykorzystania w różnych innych projektach opartych na blockchainie.

Rozwój Polkadot

Polkadot rozwija się bardzo dynamicznie. Mimo że istnieje dopiero od maja 2020 roku, to niemal z dnia na dzień przybywa miejsc, w których jej rozwiązania są wykorzystywane. Zyskuje coraz większą popularność w obszarze transakcyjnym i tożasmościowym, ale także przy przechowywaniu plików i w internecie rzeczy.

Zakup Polkadot

Rosnąca popularność kryptowaluty sprawia, że znalezienie miejsc, w których można ją kupić nie stwarza już dziś większych problemów. Polkadot jest dostępna na wszystkich najpopularniejszych kryptowalutowych platformach giełdowych. Decydując się na zakup warto pamiętać, że najlepiej posiadać darmowe konta na różnych platformach. Pozwala to zmniejszać ryzyko straty środków, które zawsze wiąże się z inwestycjami finansowymi. W przypadku dużych zmian sytuacji rynkowej może się przecież zdarzyć, ze dojdzie do sytuacji, w której dostęp do danej giełdy będzie utrudniony.

Gdzie przechowywać monety?

Jeśli już zdecydujesz się na zakup, musisz zadbać o to, by Twoje środki były w pełni bezpieczne. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze przechowywanie ich offline, co znacząco zmniejsza ryzyko straty. W tym celu warto korzystać z zewnętrznych portfeli z podwójnym poziomem zabezpieczenia dostępu. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Polkadot – czy warto inwestować?

W ostatnich miesiącach wokół Polkadot jest w kryptowalutowym świecie bardzo głośno. Szczególnie od początku 2021 roku wzrosło zainteresowanie tą technologią. Widać to po mediach społecznościowych, a także zapytaniach wpisywanych przez użytkowników wyszukiwarek internetowych. DOT osiągnął swoją najwyższą cenę w historii na poziomie 22,63 dolarów, a pod względem kapitalizacji awansował na 5. miejsce wśród wszystkich kryptowalut z wynikiem 21 mld dolarów i cały czas pnie się do góry.

Nie ulega więc wątpliwości, że Polkadot wciąż jest na fali wznoszącej. W tej chwili to jeden z najpopularniejszych projektów w świoecie krypto, który ma duży potencjał dalszego rozwoju. Może stać się na długo silną kryptowalutą, coraz powszechniej obecną w portfelach inwestorów. Przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach zawsze trzeba jednak być ostrożnym i brać pod uwagę fakt, że sytuacja na rynku może bardzo szybko się zmienić. Każdy potencjalny inwestor powinien więc sam spokojnie rozważyć czy chce zakupić Polkadot.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts