fbpx

Litecoin ogłasza nową współpracę i wkupuje się w niemiecki bank

Szwajcarska firma TokenPay wczoraj ogłosiła, że rozpocznie “bardzo strategiczne” partnerstwo z fundacją Litecoin, której założycielem jest twórca Litecoin Charlie Lee. W ramach planu Fundacja Litecoin i TokenPay połączą swoje siły, aby kupić udziały w niemieckim banku. Zgodnie z oficjalną stroną TokenPay celem zakupu pakietu w banku jest umożliwienie społeczności “dostosowania potrzeb bankowych” dla każdego indywidualnego projektu kryptowalutowego, z którym grupa pracuje. Oczywiście przy zachowaniu zgodności z odpowiednimi europejskimi standardami dotyczącymi prawa bankowego.

Dlaczego TokenPay?

TokenPay to szwajcarska firma technologiczna, której celem jest zachęcenie do “wdrożenia blockchaina na całym świecie”, głównie do wykorzystania w płatnościach. W kwietniu tego roku, Firma wydała swoją kryptowalutę TPAY za cenę od jednego do dwóch dolarów za sztukę. Projekt przeszedł w dużej mierze ruch w górę i obecnie kosztuje zaledwie 4 USD za sztukę. Dzięki temu projekt osiąga kapitalizację w wysokości nieco ponad 62 milionów USD.

Jednym z głównych celów projektu jest zakup udziałów o “charakterze kontrolnym” w banku. Zgodnie z wczorajszym ogłoszeniem, grupa wraz z Fundacją Litecoin kupiła 9,9% udziałów w niemieckim banku WEG Bank AG, z kolejną opcją zakupu aż do 80% udziałów.

Gdy już w jakiejś tam mierze mają pod kontrolą bank, firma chce stać się wiodącym sposobem na przekształcenie kryptowaluty w walutę pieniężną i na odwrót. Obecnie wiele firm uważa ten proces za trudny, ponieważ wiele banków po prostu nie chce zajmować się kryptowalutami. Niektórzy stwierdzili, że branża jest zbyt ryzykowna i zbyt podatna na oszustwa…

Ponadto TokenPay planuje wydanie własnej karty debetowej “Blue Diamond”, która bezproblemowo zintegruje się z wybranym cyfrowym portfelem walutowym użytkowników, umożliwiając użytkownikom łatwe przesyłanie wybranej waluty do swojej karty debetowej.

TokenPay + LiteCoin Fundation

Założyciel Litecoin Charlie Lee ogłosił wczoraj w tweecie, że partnerstwo Litecoin Foundation i TokenPay jest oficjalne i obejmuje wyżej wymieniony zakup udziałów w niemieckim banku WEG Bank AG. Lee zauważa, że ​​partnerstwo ma na celu stworzenie wielu ekscytujących, opartych na potrzebach klienta rozwiązań kryptograficznych.

Grupa TokenPay opublikowała również komunikat prasowy, w którym przedstawiono dodatkowe szczegóły dotyczące partnerstwa.

W informacji prasowej, TokenPay mówi, że skorzystają z blockchaina Litecoina i jego silnego wsparcia górniczego. Dodatkowo grupa TokenPay szacuje, że to partnerstwo doprowadzi do tego,że w najbliższym czasie przyciągnie to kilkaset tysięcy klientów do platformy oferującej karty debetowe. W komunikacie prasowym nie określono, czy karta płatnicza byłaby ograniczona wyłącznie do obywateli UE, czy też byłaby dostępna na całym świecie.

LiteCoin ma mało mocy ?

Ta wiadomość jest uważana jako jedna z hot newsów po kolejnym… powtarzającym się spadku na rynku…, w którym cena LTC ponownie spadła poniżej poziomu 80 USD. Odkąd osiągnął najwyższy poziom w grudniu 2017 r, Litecoin zaczął ogłaszać bardzo dobre wieści lecz, jego wartość stale maleje, a niektórzy w branży już zaczynają spekulować o co naprawdę chodzi w projekcie Litecoin i czy jest on nadal warty uwagi?

Podczas gdy projekt kryptowalutowy nadal ma mocną pozycję zarówno pod względem społeczności, jak i górników, waluta nadal nie ma jeszcze tak wielu zastosowań jakby mogło się wydawać. Aktualnie wiele osób twierdzi, że jest po prostu zwykła tańsza alternatywa dla bitcoina. Ale czy tak jest?

TokenPay sam w sobie jest wciąż dość “małym” projektem, utrzymuje się w rankingu na poziomie 122 miejsca według kapitalizacji na coinmarketcap.com. Jednakże, jeśli Fundacja Litecoin, która ma LTC i angażuje się w życie prawdziwego banku oraz istnieje możliwość użycia jej za pośrednictwem karty płatniczej to może być tylko zastrzyk dla projektu LTC , którego aktualnie potrzebuje aby wkońcu udowodnić użytkownikom swoją realną wartość.

Jesteśmy ciekawi twojej opini o LiteCoin oraz TokenPay. Jak spostrzegasz tą współpracę?
Daj nam znać w komentarzu poniżej.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,733.69
ethereum
Ethereum (ETH) $ 169.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.236185
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 342.33
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 317.99
tether
Tether (USDT) $ 0.999893
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.66
eos
EOS (EOS) $ 3.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.20
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061537