fbpx

Krypto-przeglądarka Brave osiąga 5 milionów pobrań

Androidowa wersja przeglądarka twórców kryptowaluty BAT – Brave – została pobrana już ponad pięć milionów razy ze sklepu Google Play. Raptem pół roku temu dobiła do pierwszego miliona.

Brave to przeglądarka, która wyróżnia się wbudowanym AdBlockiem. Jej współtwórcą jest Brendan Eich, były CEO Firefoxa. Ponieważ Brave domyślnie blokuje reklamy, użytkownicy mogą nagradzać twórców treści za pomocą tokenu BAT (Basic Attention Token).
YouTuberzy i streamerzy na Twitchu mogą zarejestrować się jako twórcy, co pozwali im zarabiać znacznie większy procent niż w tradycyjnych modelach reklamowych.

W przyszłości Brave planuje dać użytkownikom opcję wyświetlania nienachalnych reklam w zamian za otrzymywanie z tego tytułu tokenów BAT. Tak otrzymane tokeny będą automatycznie konwertowane na lokalną walutę.

Ten szybki wzrost nastąpił dzięki kilku głośnym partnerstwom, w tym z Dow Jones Media Group, który zaoferował określonej liczbie użytkowników Brave dostęp do swoich publikacji premium za darmo. Dodatkowo przeglądarka pojawiła się w ostatnim odcinku popularnego amerykańskiego programu publicystycznego „60 Minutes”, w którym to CEO firmy Yelp, Jeremy Stoppelman, użył Brave podczas dyskusji na temat domniemanego, antykonkurencyjnego działania wyszukiwarki Google.

Brave zebrał 36 milionów dolarów poprzez ICO w zaledwie 30 sekund w maju ubiegłego roku (w tamtym czasie był to rekord).
Nieznana jest ilość pobrań w AppStore, ale według firmy przeglądarka może pochwalić się 2,3 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie na wszystkich platformach. Poinformowała również, że na platformie zarejestrowało się już ponad 14 000 zweryfikowanych twórców treści.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396