fbpx

Kolejne kraje dołączają do wyścigu o miano stolicy kryptowalut

Coraz więcej krajów bierze udział w wyścigu o miano stolicy kryptowalut. Bermudy, Gibraltar i Malta konkurują obecnie z Francją, by przyciągnąć firmy kryptowalutowe, które utworzą tam swoje siedziby.

Innowacyjne inicjatywy, które przyspieszą wzrost rynku kryptowalut

Raje podatkowe i gospodarcze, takie jak Bermudy, Gibraltar, Liechtenstein i Malta, prowadzą zaciekłą walkę mającą na celu przyciągnięcie przedsiębiorców z branży kryptowalut. Kraje te zmieniają przepisy w taki sposób, aby ich terytorium było bardziej atrakcyjne dla firm kryptowalutowych. W swoim raporcie The New York Times podaje:

“Na Malcie rząd uchwalił 4 lipca 3 ustawy, aby firmy mogły bez problemów wydobywać kryptowaluty i handlować tymi, które są już w obiegu. Na Bermudach w tym roku uchwalono ustawę, która zezwala startupom na składanie projektów ICO do ministra finansów w celu szybkiego zatwierdzenia”.

Bermudy chronią interesy klientów w obszarze kryptowalut

Bermudy również wprowadzają nowe inicjatywy mające na celu wsparcie rozwoju branży fintech. Uchwalony ostatnio przez Izbę Zgromadzenia, Digital Asset Business Act 2018, ma na celu stworzenie ram “regulujących osoby prowadzące działalność związaną z zasobami cyfrowymi oraz w celu ochrony interesów klientów lub potencjalnych klientów, osób prowadzących działalność związaną z cyfrowymi aktywami.”

Wydaje się, że w tym wyścigu Liechtenstein jest już na czele peletonu. Banki księstwa umożliwiają transakcje kryptowalutami w imieniu swoich klientów i udzielają porad na temat przeprowadzania projektów ICO.

Yanislav Malahov, znany również jako “ojciec chrzestny Ethereum” i założyciel Aeternity, uświadamia, jak łatwo jest założyć w Liechtensteinie firmę działającą w obszarze kryptowalut. W wywiadzie dla magazynu Forbes, powiedział:

“Możesz otworzyć firmę bez konta bankowego, posługując się wyłącznie Bitcoinem lub Ethereum.”

W styczniu 2018 r. Gibraltar uchwalił przepisy mające na celu ułatwienie innowacji w branży Fintech. W szczególności, zmiany odnośnie technologii zdecentralizowanej księgi mają na celu ochronę klientów transakcji kryptowalutowych na brytyjskim terytorium zamorskim.

W rezultacie lokalne agencje rekrutacyjne, takie jak Recruit Gibraltar, coraz bardziej angażują się w obszar kryptowalut.

Niedawno jedna z drużyn piłkarskich z Gibraltaru, Gibraltar United, ogłosiła, że ​​będzie pierwszym zespołem, który zapłaci swoim graczom w kryptowalutach.

Kraje europejskie coraz bardziej liczą się w świecie kryptowalut

Nie musimy szukać daleko, ponieważ Francja i Szwajcaria również chcą być ośrodkami tej branży. Francuski minister finansów Bruno Le Maire, przyznał ostatnio, że mylił się co do kryptowalut. Teraz wzywa do uczynienia z Francji centrum technologii blockchain i kryptowalut.

W marcu 2018 r. Le Maire podkreślił, że ​​”interesy są wyrównane” między rządem, a społecznością użytkowników kryptowalut. Przedstawił swoje plany wsparcia francuskiego przemysłu blockchain i kryptowalut, obiecując przedsiębiorcom jego “całkowite i zdecydowane wsparcie”.

Szwajcaria już teraz ułatwia przyciąganie firmy z branży kryptowalut do kraju, m.in. za sprawą niskich podatków i przychylnych przepisów. Warto zauważyć, że Ethereum zostało włączone do szwajcarskiego miasta Zug. Ponadto, od dwóch lat, miasto Zug, znane również jako “Crypto Valley”, akceptuje płatności w BTC za usługi komunalne.

Entuzjaści kryptowalut są zachęcani, ponieważ kolejne kraje zaczynają dostrzegać potencjał, jakie oferuje Bitcoin i jego technologia. Wierzą, że w przyszłości może być to kolejna silna gałąź gospodarki. Wiele z nich dzieli wizja, którą podzielił się ostatnio premier Malty.

“Chcemy być globalnymi pionierami w zakresie regulacji przedsiębiorstw działających w obszarze blockchain oraz jurysdykcją dla światowej klasy firm fintech”.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293