Krach Bitcoin (BTC) spowodowany napływem nowych inwestorów

Liczne grono analityków jest zdania, że Bitcoin (BTC) wykazuje podobny wzorzec zachowań  jak widoczny 2013 roku po jego…

Liczne grono analityków jest zdania, że Bitcoin (BTC) wykazuje podobny wzorzec zachowań  jak widoczny 2013 roku po jego ostatniej przecenie wynoszącej 54%

Hossa króla walut cyfrowych trwa w dalszym ciągu.

Wskaźniki płynące z łańcucha bloków pozwalają sądzić, że hossa Bitcoin (BTC) pomimo zauważalnych ostatnimi czasy spadków w dalszym ciągu jest niemalże nienaruszona. Jest to efektem zakupów dokonywanych po niższym kursie prze „no-coiners”. Taką tezę wysnuł znany analityk walut cyfrowych, czyli sam Willy Woo.

O swoim spostrzeżeniu poinformował w tweetach sugerując, że ostatnia korekta kursu najbardziej rozpoznawalnej kryptowaluty oraz altcoinów odzwierciedlała wydarzenie „białego łabędzia”. Miał na myśli sytuację, w której liczne grono inwestorów zasiliło rynek aktywów cyfrowych wraz z początkiem pandemii.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

W trakcie ostatniego krachu wieloryby uzbierały ponad 122 500 Bitcoinów (BTC)

Zdaniem Willego Woo jest to jednoznaczne z faktem, że nie doszło jeszcze do przełamaniu trendu wzrostowego widocznego na rynku aktywów cyfrowych od początku października ubiegłego roku. Taki punkt widzenia powinien zatrzymać wszystkie spekulacje o tym, że obecny czteroletni cykl rozegra się zgodnie ze scenariuszem „pump and dump” znanym nam z 2013 roku.

Dla przypomnienia wspomnimy, że cykl Bitcoin (BTC) w 2013 roku cechował nie jednym, ale aż dwoma szczytami manii. Cała historia zakończyła się niesamowicie wysoką bo wynoszącą aż 83% korektą. To właśnie dlatego ostatnimi czasy liczne grono analityków nie ustawało w swoich spekulacjach o tym, że Bitcoin (BTC) przejawia podobny wzorzec do tego z 2013 roku.

Skoordynowana wyprzedaż mająca miejsce w ubiegłym tygodniu pozwoliła zarówno instytucjom, jak i innym wielorybom na zgromadzenie większej ilości Bitcoin (BTC) przy zdecydowanie niższym kursie. Jak wspominaliśmy wcześniej, w trakcie ostatniego krachu czyli 19 maja bieżącego roku wieloryby zebrały przeszło 122 500 BTC. Wiele z nich pochodziło nie tylko od amerykańskich, ale także innych zachodnich inwestorów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts