Odkąd cena Bitcoina zdecydowanie wzrosła, kryptowaluty stały się niezwykle popularne. Wiele osób zainwestowało mnóstwo gotówki, aby zakupić odpowiedni sprzęt i zacząć kopać kryptowaluty. W tym artykule przedstawimy wszelkie ryzyko, które związane jest z inwestycją w “wirtualne pieniądze”.
Strach klientów przed nowymi technologiami
Dla konsumentów, osób prywatnych, które zainteresowane są rynkiem kryptowalut, zdecydowanie największym wyzwaniem jest nadążanie za tempem rozwoju technologii. Najłatwiej zrozumieć to na zasadzie nowoczesnych smartfonów i komputerów. Modele, które na dzień dzisiejsze są uznawane za najlepsze, za jakiś czas zastąpione sprzętem o lepszych parametrów. Najbardziej cierpią na tym osoby, które ze względu na natłok informacji nie decydują się na żaden sprzęt i tym samym rezygnują z zainteresowania branżą. Niestety, ale śledzenie wszelkich newsów, uzupełnianie wiedzy technicznej a także ciągłe monitorowanie rynku wymagają dość dużego poświecenia. Często należy nawet traktować to jako pracę.
Brak kursów w telewizji
Kurs walut cyfrowych zmienia się bardzo szybko. Zdecydowanie różnią się od tradycyjnych instrumentów finansowych większą zmiennością. Wystarczy spojrzeć na “zawirowane” wykresy giełdowe. Bardzo popularnym błędem jest brak analizy fundamentalnej i technicznej podczas kalkulacji zwrotu z inwestycji. Należy również brać pod uwagę chociażby nadchodzące wydarzenia, ogłoszenia nowych partnerstw, a nawet przyszłe wydarzenia. Zdecydowanie pozytywne zmiany odczułby rynek, gdyby kursy kryptowalut byłyby publikowane w mediach.
Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:
- Jak wypłacić Bitcoin w Bitomacie?
- Gdzie kupić bitcoin bez weryfikacji?
- Boty handlujące Bitcoin warto czy scam?
Więcej maszyn w sieci = mniejsze zyski
Jest to oczywiście związane ze zwiększeniem trudności wydobycia, a co za tym idzie, spadkiem opłacalności urządzenia. Każdy uczestnik sieci Bitcoin lub innej, w znacznym stopniu przyczynia się do weryfikacji transakcji poprzez udostępnienie mocy obliczeniowej. Dlatego też jeśli liczba urządzeń w sieci będzie się zwiększać, nagroda będzie rozdzielona na większą ilość osób, co w konsekwencji spowoduje jej spadek.
Brak informacji o kosztach prądu.
Aktualnie cena energii elektrycznej oscyluje w granicach 0.53 zł do 0.67 zł za kWh. Cena prądu posiada kilka składowych, m.in. cena sprzedaży, dystrybucji, ale także opłaty przesyłowe. Niestety w ciągu najbliższych trzech lat możemy spodziewać się ogromnych podwyżek, które mogą wynosić nawet 40%. Będzie się tak działo, ponieważ ceny dyrektyw unijnych, które mają ograniczyć emisję CO2 do atmosfery rosną. Jednak skutecznym, alternatywnym rozwiązaniem, aby zmniejszyć nasze rachunki, są odnawialne źródła energii, które warto wziąć pod uwagę.
Podsumowanie informacji
Pomimo, że inwestowanie w koparki kryptowalut wydaje się być bardzo atrakcyjne, istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które należy zwrócić szczególną uwagę i się ich wystrzegać. Dlatego też, aby rozpocząć bezpieczną przygodę z koparkami, należy zwrócić szczególną uwagę na czynniki takie jak halving, hardfork, ceny energii i trudność wydobycia.