fbpx

Kontrowersyjna kampania Greyscale dot. Bitcoina i złota

Zwolennicy złota są nieco zdenerwowani kampanią reklamową “Drop Gold” firmy Grayscale, która promuje BTC, ale kosztem historycznego kruszcu.

W szczególności firma GoldMoney.com dokłada wszelkich starań, aby przekonać swoich inwestorów, że to złoto jest „lepsze” od Bitcoinów, a nie odwrotnie, jak twierdzą reklamy Greyscale.

Trzymaj złoto!

Założyciel GoldMoney.com Roy Sebag ma wiele do powiedzenia na ten temat. Rozmawiał o tej kwestii z Coindesk. Jego zdaniem kampania reklamowa “DropGold” jest “słabo przemyślana”. Mówi:

“(…) jak wielokrotnie stwierdzałem w mediach społecznościowych – jest tak niedorzeczna, że ​​jest podobna do wypowiadania zwrotów, takich jak „drop Oxygen” lub „drop Copper”. Krótko mówiąc, uważam, że ta kampania nie działa dobrze, i że grozi jej ostatecznie podkopanie ideałów i celów społeczności kryptowalut, które w większości są powiązane z dobrymi intencjami w dążeniu do zmiany orientacji społeczeństwa i powrotu do zasad zdrowych pieniędzy (…)”.

Dodaje, że początkiem ekonomicznych problemów świata było odejście od zabezpieczenia walut w złocie w latach 70. Sam jest ponoć fanem cyfrowych walut, a przynajmniej patrzy na nie przychylnym okiem:

“(…) jestem przychylny szerokiej wizji społeczności kryptowalut i czuję, że Grayscale i Pan Silbert, poprzez te działania, popełnili krytyczny błąd w ocenie, który nie jest ani reprezentatywny dla społeczności, ani korzystny dla jej głównych celów.”

Sebag twierdzi dalej obrazowo, że Bitcoin nie jest nieważki, jak sugerują wspomniane reklamy, ale waży więcej niż złoto. W końcu jest “hostowany na ciężkich serwerach”. Dalej dodał, że złoto ma ukrytą użyteczność.

„Bitcoin potrzebuje złota do istnienia. Złoto nie potrzebuje Bitcoinów”

-puentuje, choć ta myśli może już wzbudzić kontrowersje.

BTC czy złoto?

Można odnieść wrażenie, że dyskusja jest niepotrzebnie tak nerwowa. Bitcoin, jako zasób cyfrowy, jest niewidzialny, bez smaku i bez zapachu, podczas gdy złoto jest fizycznym obiektem, który można nosić na szyi. Oba aktywa są raczej swoim uzupełnieniem, a nie stanowią dla siebie oczywistej konkurencji. Mówiąc prościej i krócej: odpowiedzialny inwestor powinien posiadać zarówno złoto jak i BTC.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930