fbpx

Kolejne problemy z płatnościami Visa. Szansa dla blockchaina

Jak podaje BBC w swoim dzisiejszym raporcie klienci Visa po raz kolejny, mają problemy z płatnościami w Wielkiej Brytanii oraz Europie.

Visa w swoim Tweecie poinformowała jedynie o trudnościach i przerwach w usługach oraz, że nad tym pracują oczywiście “najszybciej jak to możliwe”.

“Obecnie doświadczamy przerwy w obsłudze, która powstrzymuje przetwarzanie niektórych transakcji w Europie. Badamy sprawę i pracujemy nad tym aby rozwiązać ten problem tak szybko jak to możliwe. Będziemy informować was o postępach”


Dla porównania sieć Bitcoina działała przez 99.99% czasu odkąd wystartowała na początku 2009 roku. Zgodnie z doniesieniami PSR (Regulatora Systemów Płatniczych) problem dotyczy wyłącznie kart płatniczych Visa.

Bank Irlandii (Bank of Ireland) doradza swoim klientom by korzystali z bankomantów.

“Jesteśmy świadomi, że część klientów ma problemy z kartą debetową Visa. Dotyczy to wielu banków w całej Europie. Damy znać gdy będziemy wiedzieli coś więcej. Możecie wypłacić pieniądze w dowolnym bankomacie BOI.”

NatWest i HSBC również dodali tweeta o problemach z kartami Visa, informując jednocześnie, że transakcje z Mastercard działają poprawnie

“Jesteśmy świadomi, że część klientów ma problemy z kartą debetową Visa. Problem występuje na szeroką skalę i jest pilnie rozpatrywany. Przepraszamy za niedogodności. Bankomaty oraz transakcje MasterCard działają poprawnie.”

“Jesteśmy świadomi tego występującego na dużą skalę problemu dotyczącego płatności za pomocą Visa, który jest właśnie rozpatrywany. Bankomaty oraz transakcje MasterCard działają poprawnie. Visa ciężko pracuje nad rozwiązanie problemu najszybciej jak to możliwe. Będziemy wspierać naszych poszkodowanych klientów.”

Zgodnie z informacjami, które podaje BBC sieć supermarketów Tesco twierdzi, że problemy z kartą Visa dotyczą klientów, których karty posiadają funkcję płatności zbliżeniowych, lecz nie tych wprowadzanych do terminala i potwierdzanych pin’em. Sainsbury również odnotował, że doświadcza problemów z płatnościami za pomocą kart Visa.

Pośrednik płatności Paymentsense dodał tweeta z informacją o tym, że:

“Dostaliśmy informację, że VISA naprawiła przestój i transakcje znów zaczynają przechodzić poprawnie. Wciąż jednak występują pewne braki w ciągłości, przypuszczamy, że to może być sprawa nagromadzonych zaległości w transakcjach.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396