fbpx

Kolejne oszustwa. Aplikacja sprzedająca LOGO Ethereum za 335 euro

Oszukująca aplikacja rzekomo sprzedawała jeden Ether za stałą cenę 335 euro. Wszyscy użytkownicy, którzy padli ofiarami nieświadomego zakupu otrzymali jedynie logo projektu Ethereum….

Okazuje się, że oszuści nigdy nie śpią i znaleźli nowy sposób na kradzież pieniędzy łatwowiernych inwestorów. Tym razem poprzez genialnie głupie oszustwo z wykorzystaniem Ethereum.

Po takich sytuacjach kiedy to oszuści podszywając się pod sławne osoby na twitterze otrzymywali dziesiątki tysięcy dolarów od inwestorów, głównie w Bitcoinie i Ethereum, teraz nieznana strona opublikowała aplikację mobilną w Google Play Store, rzekomo sprzedającą jeden Ether za 335 EUR.
Cena jednego etheru wynosi około 247 €, czyli około 285 $ w momencie gdy piszemy ten wpis.

Aktualnie nie znajdziecie jej w sklepie Google Play, więc zapewne została już usunięta. Jednakże, według tweeta od eksperta ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego i badacza szkodliwego oprogramowania Lukasa Stefanko, została ona zaktualizowana 14 sierpnia i pobrana przez co najmniej 100 łatwowiernych użytkowników.

Logo ETH za 335 euro

Inwestorzy to co dostali w zamian za swoje 335 euro, nie było Etherem, otrzymali jedynie logo projektu Ethereum, i to w niskiej rozdzielczości… Wygląda na to, że oszustwo dotyczy głównie użytkowników koreańskich, ponieważ opis jest w języku koreańskim, ale programiści twierdzą, że aplikacja jest oferowana przez Google Commerce Ltd. Warto zauważyć, że rzeczywiście istnieje taka firma, która ma siedzibę w Irlandii i zapewnia komputerową usługi i doradztwo, tak podaje Bloomberg.

Research pewnego portalu ukazał, że Google Commerce oferuje także Ethereum Android, portfel Ethereum, który jest obecnie w publicznej wersji beta i mimo tego, że podobno został zainstalowany ponad 10 000 razy to nie znajdziemy o nim żadnych opinii. Ta aplikacja jest darmowa.

W przeciwieństwie do Apple’a, który ma surowe wymagania co do aplikacji publikowanych w iTunes, Google stosuje bardziej nieelastyczne podejście i polega głównie na uczciwości wobec programistów, a nie odbiorców. Istnieje duża ilość wskazówek, poradników dla programistów Androida na temat prywatności, bezpieczeństwa i oszustw, ale brak niestety ich dla odbiorców i klientów.

O najlepszych portfelach 2018 roku dowiecie się pod tym linkiem: Najlepsze portfele 2018

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344