[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1516193019987{margin-bottom: 0px !important;}”]
 1. Inwestuj w to co rozumiesz. Poznaj kryptowaluty i dowiedz się podstaw. Czym są, jak działają, jak korzystać z portfela, jak obsługiwać giełdę itd.
 2. Jeśli jesteś tu dla szybkich i łatwych pieniędzy to lepiej od razu daj sobie spokój. Nie ma czegoś takiego jak łatwe zyski i wystrzegaj się wszystkich, którzy Ci je oferują. Ludzie, którzy zarabiają pieniądze na kryptowalutach poświęcili masę czasu oraz środków na naukę. Ucz się na cudzych błędach, zaoszczędzisz dzięki temu masę czasu i pieniędzy.
 3. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Inwestuj tyle ile możesz stracić i ani grosza więcej.
 4. Tylko Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje inwestycyjne. Nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji. Wystrzegaj się FUD (ang. Fear, Uncertainty, Doubt – strach, niepewność, wątpliwość) i FOMO (ang. Fear of Missing Out – lęk przed pominięciem). Nie podejmuj decyzji inwestycyjnych pod wpływem impulsu czy porywających emocji.
 5. Sam musisz dokładnie przeanalizować sytuację przed inwestycją. Zapoznaj się w szczególności z fundamentami projektu oraz naucz się podstaw analizy technicznej aby ocenić czy to dobry moment na wejście.
 6. Dokładamy wszelkich starań aby sygnały w aplikacji discord lub grupie na facebook’u były jak najbardziej trafne, aczkolwiek nie jest możliwe zapewnienie 100% skuteczności, dlatego:
  a. Nigdy nie inwestuj całości kapitału w 1 sygnał, 5-10% kapitału na sygnał w zupełności wystarczy
  b. Czasem sygnał wejdzie w ciągu kilku/kilkunastu godzin a czasem będzie trzeba poczekać kilka lub kilkanaście dni. Będą i takie, na których realizację trzeba będzie zaczekać kilka tygodnie – pamiętaj, że cierpliwość się opłaca.
  c. Sam wybierasz, w który sygnał i ile zainwestujesz – nie musisz gonić za każdym sygnałem!
  d. Nie przejmuj się jeśli nie załapałeś się na jakiś sygnał. Będą kolejne! Lepiej nie kupić wcale niż kupić po zbyt wysokim kursie.
  e. Używaj opcji “stop loss (w skrócie SL)” np. -10%, zapobiegnie to ewentualnym większym stratom niż byś chciał. SL powinno ustawiać się nieco pod najbliższą linią wsparcia
  f. W miarę jak kryptowaluta rośnie przesuwaj SL coraz wyżej.
  g. Jeśli akurat nie miałeś aktywowanego SL to raczej nie sprzedawaj na stracie, CHYBA że znalazłeś inną interesującą kryptowalutę, która spadła mniej więcej tyle samo ale ma większy potencjał na wzrosty.
 7. Jak w każdym fachu tak i tutaj potrzebna jest wprawa, doświadczenie i umiejętności. Inwestuj nie tylko w kyptowaluty ale także we własną znajomość rynku i zasad, którymi się on rządzi. Zaoszczędzi Ci to mnóstwo nerwów i pieniędzy.
 8. Nie traktuj kryptowalut zbyt serio. Nie pozwól by stały się całym Twoim życiem. Gra na giełdzie to wspaniała lekcja samokontroli myśli i emocji, opanowania oraz przemyślanego działania i planowania. Dzięki temu doświadczeniu możesz nauczyć się więcej o samym sobie niż od niejednego coacha czy psychologa.

Żadna z powyższych informacji nie stanowi porady inwestycyjnej w rozumieniu polskiego lub międzynarodowego prawa. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.