Kiedy początek nowej hossy na Bitcoin w 2020r ?

Z najnowszych informacji wynika, że silna hossa zaczyna się na rynku DeFi. Simon Dedic, czyli współzałożyciel Blockfyre, znanej…

Z najnowszych informacji wynika, że silna hossa zaczyna się na rynku DeFi. Simon Dedic, czyli współzałożyciel Blockfyre, znanej firmy analitycznej, która zajmuje się przede wszystkim dogłębnymi badaniami rynku kryptowalut i wyciąganiem z tego odpowiednich wniosków, wypowiedział się właśnie na ten temat. Według niego, bańka na rynku się rozpoczęła, w związku z ostatnim, dość sporym wpłynięciem pieniędzy na rynek DeFi, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością wśród kryptowalutowej społeczności. Można to zaobserwować na podstawie stale przepełnionej sieci Ethereum, w której za przesłanie zwyczajnej transakcji konieczne jest uiszczenie wpłaty o kwocie co najmniej 30 centów. Co zatem będzie z Bitcoinem? Czy przez taką sytuację najstarsza kryptowaluta będzie droższa?

Początek nowej hossy

Na przełomie ostatnich kilku miesięcy na rynki kryptowalut wpłynęła duża ilość pieniędzy. Według Simona Dedica nowa bańka rozpoczyna się właśnie teraz. Obecna sytuacja przypomina bańkę na ICO z roku 2017. Na rynku DeFi można zaobserwować zbliżone zmiany, jak trzy lata temu. Dedic sądzi, iż wszystko przebiegnie bardzo podobnie do minionych wydarzeń. Jest zdania, iż jedynie najsilniejsze projekty wytrzymają na rynku, a te najsłabsze upadną po nowej hossie.

Simon Dedic mocno trzyma się swojego zdania – napływ nowych pieniędzy na rynek kryptowalut z pewnością przyczyni się do nowej hossy, bardzo silnej zresztą. Mówił, iż wielka fala FOMO będzie mieć miejsce i wpłynie na cały rynek.

Co będzie z Bitcoinem?

Sprawa Bitcoina jest zastanawiająca. Początek nowej hossy można dostrzec obecnie także na ETH, którego cena wynosi około 275 dolarów. Eksperci uważają, iż kurs kryptowaluty Ether sprawił, iż lokalny opór został szybko pokonany. Oprócz tego, doszło do górnego ograniczenia konsolidacji, które było wyznaczane na maksimach marcowych i utrzymywało się w czerwcu, a także na początku lipca. Ether może mieć szansę odbicia się w kierunku szczytów w tym roku, które były z początku osiągane na poziomie 290 dolarów. Obecny poziom to około 250 dolarów.

Odnośnie samego Bitcoina, to jego cena nie rośnie zbyt dużo, na podstawie ostatnich obserwacji. Cena kryptowaluty to około 9500 dolarów. Kurs Bitcoina na przełomie ostatnich dni wzrósł o jedynie 1 – 2 procent w skali dobowej. Nie oznacza to raczej jednak, że projekt pod spekulacyjnym kątem upadnie –  z takimi przewidywaniami można spotkać się na wielu forach internetowych. Pewniejszy jest fakt, iż Bitcoin będzie kontynuować trend boczny i może już niedługo zaskoczy w sposób pozytywny swoich inwestorów.

Bitcoin w poprzednich latach

Kiedy możemy spodziewać się wzrostu Bitcoina? Czy nastąpi to już niedługo? Należy wiedzieć, iż rok 2020 porównuje się do bańki z roku 2016, która jednak tak naprawdę rozpoczęła się na przełomie końca 2016 roku i początku 2017 roku. W związku z tym bardzo możliwe jest, iż Bitcoin może wzrosnąć dopiero w ostatnim kwartale tego roku. Warto pamiętać o tym, iż rynek kryptowalut ulega ciągłym zmianom, dlatego niczego nie można być pewnym.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts