fbpx

Platforma KickICO okradziona na 7,7 mln USD w wyniku ataku hakerów

KickICO, czyli platforma wspierająca projekty ICO straciła 7,7 mln USD w tokenach KICK, wskutek ataku hakerów, jak poinformowała firma.

KickICO okradzione przez hakerów

Anti Danilevski, CEO projektu napisał na blogu, że zespół startupu odkrył utratę 70 mln tokenów KICK na swoim portfelu. Przyczyną było przechwycenie klucza prywatnego właściciela smart kontraktu. Portfele części użytkowników również zostały okradzione. Firma uspokaja poszkodowanych, obiecując zwrot utraconych środków.

Danilevski powiedział, że firma odkryła problem za sprawą informacji od użytkowników, którzy poinformowali o braku tokenów wartych około 800 000 USD.

“W celu ukrycia swoich działań, oni [hakerzy] wykorzystali metody używane przez smart kontrakt KickCoina w integracji z siecią Bancora: hakerzy zniszczyli tokeny na około 40 adresach i utworzyli tokeny o adekwatnej wartości na 40 innych adresach” – napisał Danilevski

Bancor odnosi się do sprawy

Rzecznik firmy Bancor odpowiedział na tę wypowiedź, że funkcje, które pozwoliły na odkrycie klucza prywatnego smart kontraktu zostały stworzone przez KickICO i nie były częścią integracji z rozwiązaniem Bancora.

Dodał również:

“Niezależnie od tego czy dodasz tę funkcję do swojego tokena czy nie, jest to zupełnie niezależne od integracji z Bancorem. A jeśli decydujesz się dodać taką funkcję w swoim tokenie, musisz zapewnić odpowiednie zabezpieczenia.

Danilevski powiedział, że zespół KickICO przywrócił kontrolę nad smart kontraktem i ma zamiar zwrócić wszystkie utracone tokeny użytkownikom.

Przypomnijmy, że platforma uruchomiona w połowie 2017 roku zebrała 5000 ETH w fazie PRE-ICO, po czym pozyskała kolejne 85 000 ETH w kolejnym etapie. Wśród partnerów projektu są m.in. zdecentralizowana giełda Bancor oraz startupy takiej jak Pacatus, Coinhills oraz Qoin.

Informacja o włamaniu na platformę zbiegła się w czasie z odrzuceniem przez SEC wniosku braci Winklevoss o utworzenie ETF dla Bitcoina. Na giełdach pojawił się czerwony kolor, do czego również mogła przyczynić się powyższa informacja. Działalność hakerów w dużym stopniu nasiliła się w tym roku, w porównaniu do roku 2017. Miejmy nadzieję, że rozpatrywane regulacje rynku pójdą w parze ze zwiększeniem bezpieczeństwa dla inwestorów.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98