fbpx

Keypair wprowadza nowy portfel sprzętowy w kształcie karty debetowej

Firma Keypair, z Korei Południowej uruchomiła nowy portfel sprzętowy. Keywallet Touch, bo tak został nazwany posiada ciekawy design – jest w kształcie karty kredytowej. Wykorzystuje technologię NFC (Komunikacja Bliskiego Zasięgu). Jak podaje firma, chipset urządzenia wspiera kryptowaluty takie jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, oraz Litecoin, jednocześnie zapewniając poświadczenie FIDO Uniwersalny 2 Factor Authenticator (U2F).

W ekosystemie pojawiło się mnóstwo nowych portfeli sprzętowych do przechowywania kryptowalut. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy w Korei Południowej wzrósł gwałtownie popyt na urządzenia tego typu. Spowodowało to powstanie kilku nowych firm produkujących portfele. W marcu też, pojawiła się informacja o poprzednim projekcie firmy Keypair, Keywallet Classic. Zadebiutował on na początku roku na CES Electronic Show. Był sprzedawany na przykład na Ebay.

Najnowszy produkt wygląda jak karta kredytowa. Ma wymiary 85.60 x 53.98 mm, zaokrąglone rogi oraz jest zbudowany na technologii NFC, mogącej wchodzić w interakcje z telefonami komórkowymi posiadającymi system operacyjny Android. Aplikacja na telefonie rozpoznaje kartę i pozwala użytkownikowi wysyłanie i przyjmowanie: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Ethereum Classic (ETC), oraz tokeny ERC20. Keywallet Touch kosztuje 69.99 $. Jest tańszy niż wiele innych portfeli sprzętowych. Jednak, jeśli chce się połączyć z komputerem, potrzeba dokupić kosztujący 69.99 $ czytnik USB. Aktualnie nie jest on jeszcze dostępny do nabycia publicznie.

Kevin CK Lee, CEO firmy Keypair wyjaśnił, że nowy portfel posiada zabezpieczenia pierwszej klasy:

“Karta posiada czip, swój własny system operacyjny i biblioteki krypto, utworzone przez firmę. Zawiera również CC, Eal 5+ oraz gotowe CMVP” powiedział Lee.”

Firma wierzy, że entuzjaści kryptowalut docenią wygląd zbliżony do karty kredytowe. Dzięki temu, urządzenie może być łatwo przenoszone. Fakt, że urządzenie nie ma baterii zwiększa ogólną wytrzymałość portfela. Software Keywallet Touch może być pobrane z Google Play. Interfejs użytkownika działa jak portfolio – trzymanie wielu kryptowalut jest na nim wygodne. 

Firma oznajmiła, że tradycyjne portfele lub platformy dla telefonów komórkowych trzymają klucze prywatne w „niebezpiecznych przestrzeniach (HDD, pamięć flash, itp.)”. Keypair nadmieniło, że wersja na iOS pojawi się już wkrótce oraz, że telefony z wbudowanymi sensorami odczytu linii papilarnych mogą być używane razem z Keywallet Touch. Warto zaznaczyć, że portfele tego typu są nowym i mało poznanym przez społeczność rodzajem sprzętu. Oznacza to, że nie przeczytamy o nich jeszcze zbyt wiele opinii. Wyglądające podobnie do kart kredytowych Keywallet Touch oraz konkurencyjny dla niego Coolwallet mogą potrzebować czasu, aby ludzie lepiej się z nimi obeznali i aby ich rozwiązania wyrobiły sobie sprzyjające opinie społeczności kryptowalutowej zanim spotkają się z większym popytem.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633