fbpx

Każda rozsądna osoba powinna posiadać BTC?

Odpowiedź na pytanie z tytułu brzmi: TAK! Przynajmniej zdaniem dyrektora generalnego Morgan Creek Capital, Marka Yusko.

Yusko został zapytany o swój stosunek do BTC przez dziennikarza CNBC:

„Bitcoin to świetny składnik dywersyfikacji. Ma bardzo niską korelację. Powinien być w portfolio wszystkich.”

Moda czy potrzeba?

Yusko od dawna jest jednak znany ze swojej bardzo optymistycznej postawy względem kryptowalut. Kiedyś zdarzyło mu się nawet wywróżyć przyszłą cenę Bitcoina na poziomie aż 400 000 USD (o czym nie marzą chyba nawet najwięksi optymiści, nie licząc Johna McAfee…). Trzeba mu jednak przyznać, że nie patrzy na kryptowalutę i technologię blockchain tylko przez pryzmat spekulacji. Dostrzega też jej rewolucyjny potencjał:

„To zmieni równanie podaży i popytu w bankowość. To jest tak duże. Nie dziwi mnie wcale, że bankierzy, finansiści i saudyjscy książęta wychodzą przeciwko temu. To naprawdę przełomowa technologia”.

Patrząc więc na Bitcoina z tej perspektywy, należy uznać sugestię inwestowania nawet małego kapitału w ten rynek za bardzo mądrą.

Krypto-byki

Yusko nie jest w swoich poradach odosobniony. Podobnie inwestorom radzą dziś np. Mike Novogratz czy Thomas Lee. W kryptowalutę wierzą też choćby bracia Winklevoss, którzy od lat z uporem maniaka walczą o bitcoinowy ETF, czy inna legenda rynku startupów i VC – Tim Draper.

Tymczasem na wykresie…

Jeśli zaś spojrzymy na wykres, widzimy, że Bitcoin osiągnął niedawno szczyt na poziomie lekko ponad 8 000 USD. W chwili pisania tych słów – po parodniowej, płytkiej korekcie – kryptowaluta ponownie podchodzi pod poprzedni szczyt i jest już notowana po 7 960 USD, czyli zaliczając 3,6% wzrostu w ciągu doby.

Na blogu NexusHasha, znanego tylko z pseudonimu inwestora, znajdujemy wpis z 12 maja:

W razie korekty należałoby się spodziewać poziomu bazowego czyli 6500$, potem ewentualnie 5700$ niżej raczej nie przewiduje. Wzrosty ponownie napędza produkcja Tethera oraz blokowanie wpłat bitów do sprzedaży na największych giełdach Bitfinex i Binance. Jawna manipulacja, ale cóż zrobić pozostaje gra za drobne na lokalnych falach oraz trzymanie bitów, aż do oczekiwanych 150-200 tys $ za 2-3 lata.

Prognozy autora blogu dość dobrze się sprawdzają. Jednak nawet on był bardziej pesymistyczny w kontekście korekty, która chyba jest już za nami…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98