fbpx

Kate Winslet i Elon Musk ofiarami Bitcoin Profit

Oszuści na rynku kryptowalut ponownie publikują artykuły z fake newsami i w ten sposób promują niebezpieczne platformy inwestycyjne dot. Bitcoina. Chodzi głównie o Bitcoin Profit.

Projekt „Bitcoin Profit” nie pozwala o sobie zapomnieć. Pisał o nim już np. polski portal Bitcoin.pl. Co takiego robią osoby, które stoją za tym podejrzanym projektem? Wykorzystują sfałszowane rekomendacje gwiazd i znanych biznesmenów w ramach swojej strategii marketingowej.

Kate Winslet fanką Bitcoin Profit?

Strona internetowa Economicsworld.info zawiera informacje dot. m.in. aktorki Kate Winslet i australijskiego biznesmena Andrew Forresta, znanego również jako Twiggy. Ponoć oboje wspierają Bitcoin Profit. Mało tego, jeśli wierzyć tej witrynie, projekt ma swoich fanów też w osobach: Richarda Bransona, Elona Muska i Billa Gatesa. Oczywiście wszystkie te “newsy” są “fejkami” Tym samym Bitcoin Profit okazuje się jednym z najbardziej bezczelnych oszustw, jakie mogły pojawić się w świecie kryptowalut.

Każda gwiazda na stronie “chwali się” swoim bilansem rzekomych inwestycji w Bitcoin Profit i uzyskanymi zwrotami.

„Kategorycznie fałszywa” reklama

Winslet poinformowała media o tym oszustwie, a następnie odpowiedziała dziennikarzom na pytanie dot. sprawy. Skarżyła się na wykorzystanie jej wizerunku bez jej pozwolenia. Dodała, że “dziennikarze” wspomnianego portalu włożyli jej w usta “fałszywe oświadczenia”.

„Ta wprowadzająca w błąd reklama jest całkowicie nieuczciwa i kategorycznie fałszywa. Radzimy sobie z tym za pomocą odpowiednich kanałów ”

– jak powiedziała cytowana przez media rzeczniczka aktorki.

Jak nie dać się oszukać?

Bitcoin Profit działa w sposób podobny, co oszuści, którzy tworzą na Twitterze fejkowe konta np. Elona Muska i za ich pomocą namawiają do przesyłania im kryptowalut.

Oszuści nadal wykorzystują brak wiedzy technologicznej na temat kryptowalut, ale też ludzką chciwość i naiwność. Pamiętajcie, że w biznesie i na giełdzie nie ma nic za darmo, więc jeśli ktoś próbuje wam wmówić, że może umożliwić wam łatwy, spory zarobek, powinna wam zaświecić się czerwona lampka. Najlepiej tego typu osoby zignorować i nie prowadzić z nimi korespondencji.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72