fbpx

Kaspersky Lab: 19% ludzi na świecie kupiło już kryptowaluty

Nowa ankieta przeprowadzona przez rosyjską firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem, Kaspersky Lab, która została opublikowana 17 czerwca, wykazała, że aż ​​19% osób na całym świecie zakupiło już jakąś kryptowalutę.

Badanie zatytułowane “The Kaspersky Cryptocurrency Report 2019” zostało przeprowadzone w październiku i listopadzie 2018 r. Przepytano w jego ramach w sumie 13 434 respondentów z 22 krajów.

Intrygujące dane

Według raportu 81% ludności na świecie nigdy nie zakupiło żadnej cyfrowej waluty, podczas gdy tylko 10% respondentów stwierdziło, że „w pełni rozumieją działanie kryptowalut”.

Tymczasem tylko 14% tych, którzy nigdy nie korzystali z kryptowalut, chciałoby to zrobić w przyszłości.

Dlaczego nie korzysta Pan/Pani z Bitcoina?

Wśród głównych powodów, dla których globalni, przebadani inwestorzy przestali korzystać z kryptowalut, większość respondentów wskazywała na ich „zbyt wysoką” zmienność kursu. To przypomnienie starego (i nadal aktualnego) problemu rynku, tj. skoki cen uniemożliwiają w oczach wielu osób płacenie np. BTC na realnym rynku. Wskazuje to też na to, że ​​kryptowalutom potrzeba stabilności kursowej. Inaczej konsumenci nie będą traktować ich jako środka płatniczego. Tak uważało aż 31% respondentów.

Innymi ważnymi czynnikami był lęk przed utratą pieniędzy na rynku bessy, a także przekonanie, że kryptowaluty „nie są już opłacalne”. Oba wymienione czynniki wskazało 23% biorących udział w badaniu. Warto jednak przypomnieć, że ankietę przeprowadzano jesienią zeszłego roku, czyli w okresie, gdy cyfrowe waluty mocno spadły.

Z kolei 22% respondentów twierdziło, że przestało korzystać z kryptowalut, ponieważ nie są one poparte prawdziwymi aktywami.

Co ciekawe, luki w zabezpieczeniach i oszustwa na tym rynku nie były największymi powodami rozczarowania globalnych użytkowników, a respondenci powołujący się na te czynniki stanowili odpowiednio tylko 19% i 15% badanych.

Przyszłość BTC

W komunikacie prasowym dołączonym do raportu, zespół Kaspersky Lab zauważył, że adopcja całego rynku kryptowalut przez globalnych konsumentów spowalnia ze względu na brak właściwego zrozumienia działania blockchainowych coinów.

Wcześniej inne badanie wykazało, że prawie 12% amerykańskich inwestorów kryptowalut to osoby, które kupiły je z myślą o długim okresie.

Tymczasem cena BTC ponownie rośnie i przebiła już poziom 10 tys. USD.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852