fbpx

Kandydat na prezydenta USA: blockchain powinien stanowić ważną część przyszłości

Przedsiębiorca i kandydat na prezydenta USA ze strony Demokratów, Andrew Yang, powiedział, że blockchain powinien stanowić ważną część przyszłości Stanów Zjednoczonych. Informację podał wczoraj Bloomberg.

Przemawiając na konferencji Consensus w Nowym Jorku, Yang – który jest dobrze znany z bycia zwolennikiem nowych technologii i kryptowalut – stwierdził:

„Wierzę, że jest potrzeba, by blockchain stał się ważną częścią naszej przyszłości. Jeśli zamieszkam w Białym Domu, ojej, będziemy się dobrze bawić w kwestii społeczności kryptowalut.”

KryptoPrezydent?

Yang uchodzi dziś za nadzieję Demokratów i ma ponoć poparcie samego Baracka Obamy. Zdaniem wielu partyjnych bossów ma też szansę na pokonanie Donalda Trumpa, który z pewnością będzie chciał ubiegać się o reelekcję.

Yang wspominał już w swojej kampanii wyborczej o kryptowalutach. W kwietniu opublikował np. list otwarty, który dotykał tej kwestii, a dokładnie regulacji rynku. Zdaniem młodego polityka, dziś regulacje rynku kryptowalut w USA są “patchworkowe”, tj. każdy stan posiada swoje autorskie przepisy, co globalnie osłabia amerykański rynek, który z kolei traci w ten sposób narzędzia do pozyskiwania innowacyjnych startupów. Sam obiecuje, że – gdy tylko wygra wybory – uporządkuje te sprawy i wzmocni lokalny rynek cyfrowych walut i blockchaina.

W swojej kampanii Yang zaakceptował również datki w Bitcoinach (BTC) i Etherze (ETH).

Konkurencja nie śpi

Stanowisko Yanga stoi w kontraście do jego konkurentki z obozu Demokratów – senator Elizabeth Warren – która uchodzi za zagorzałą przeciwniczkę kryptowalut i ICO.

W szranki w boju o White House chce stanąć też John McAfee. Ekscentryczny milioner startował już w wyborach na prezydenta USA jako kandydat Libertarian. Dziś nie wiadomo, jakie środowisko polityczne będzie go popierało. On sam twierdzi, że chce głównie wystartować, by promować kryptowaluty. Dodaje, że nie liczy na realne zwycięstwo. Jego start w wyścigu w 2020 r. może jednak utrudnić fakt, że ściga go amerykańska skarbówka. Powodem są niezapłacone podatki sprzed dwóch lat. McAfee ukrywa się tymczasowo na łodzi, którą wypłynął na ocean…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98