fbpx

JPMorgan przygotowuje narzędzie, które dodatkowo poprawi prywatność przelewów

JPMorgan Chase (JPM) – największy bank inwestycyjny w całych Stanach Zjednoczonych – ma przygotować narzędzie, które znacznie poprawi prywatność w systemach płatności opartych na blockchainie Ethereum.

Nowe narzędzie zostało podobno zaprojektowane jako rozszerzenie protokołu Zether. Zether jest z kolei mechanizmem płatności skoncentrowanym na prywatności, który jest kompatybilny z Ethereum i innymi platformami inteligentnych kontraktów. Protokół wykorzystuje technologię zero-knowledge proof (ZKP) i został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda i Visa Research na początku tego roku.

Większa anonimowość

JPM planuje udostępnić rozszerzenie jako open-source i wdrożyć narzędzie w Quorum, swojej platformie typu blockchain zbudowanej na bazie Ethereum.

W wywiadzie dla Coindesk szef Quorum, Oli Harris, przedstawił funkcję nowego rozszerzenia, wyjaśniając, że:

„W podstawowej wersji Zether salda kont i kwoty przelewów są ukryte, ale niekoniecznie tyczy się to tożsamości uczestników. Rozwiązaliśmy to. W naszej implementacji zapewniamy protokół dla anonimowego rozszerzenia, dzięki któremu nadawca może ukryć tożsamość swoją i odbiorców transakcji.”

Harris twierdzi, że nowe rozszerzenie może być szczególnie korzystne dla ochrony prywatności w korporacjach, a także może w przyszłości służyć interesom JPM w kwestii rozwijania Quorum.

JPM a kryptowaluty

JPM pracuje również nad przebudową architektury prywatności Quorum za pomocą samego Microsoftu. Wszystko w celu ułatwienia wdrożenia platformy przez szersze spektrum firm.

Poza innowacjami związanymi z Quorum, gigant bankowy znalazł się w centrum zainteresowania rynku dzięki lutowym zapowiedziom stworzenia własnego stablecoina opartego na blockchainie. Jego robocza nazwa brzmi JPMCoin. Prezes banku, Jamie Dimon, w czasie sekcji Q & A powiedział jakiś czas temu:

 “JP Morgan Coin może być wewnętrzną [walutą firmy], może być komercyjną [walutą], może kiedyś być [dedykowana] konsumentom”.

Jego postawa względem kryptowalut i Bitcoina jest niejednoznaczna. W 2017 r. mocno atakował samą idee BTC. Nazywał główną blockchainową monetę oszustwem i naśmiewał się z osób, które inwestują w tego typu aktywa. Co znamienne, jak sam przy pewnej okazji przyznał, jednym z owych inwestorów była jego córka.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298