fbpx

JPM Coin może posłużyć konsumentom spoza rynku kryptowalut

JP Morgan ma wyemitować własną kryptowalutę. O tym wiemy już od 2 tygodni. Okazuje się jednak, że CEO banku – Jamie Dimon – snuje przed projektem wielką przyszłość.

Kontrowersyjny manager JP Morgan był przepytywany podczas programu CNBC. Podczas części Q & A, Dimon zauważył, że kryptowaluta jego firmy może mieć szerokie zastosowanie na rynku:

“JP Morgan Coin może być wewnętrzną [walutą firmy], może być komercyjną [walutą], może kiedyś być [dedykowany] konsumentom”.

Jak widać, menadżer dostrzega w JPM Coin szansę na wprowadzenie kryptowalut do szerszego obiegu.

Historia pewnej przemiany

Słowa Dimona mogą dziś dziwić, bo jeszcze niedawno krytykował samego Bitcoina i uważał główną kryptowalutę za “oszustwo”. Kpił też z inwestorów na tym rynku. Czy była to tylko zasłona dymna? A może próba podkopania pozycji kluczowej e-waluty, by przygotować pole dla JPM Coina?

Na dzień dzisiejszy coin banku ma służyć nie “zwykłym” użytkownikom (jak ma to miejsce w przypadku Bitcoina), a pomagać w zwiększeniu efektywności systemu rozliczeń. Projekt ma więc koncentrować się na międzynarodowych rozliczeniach dużych firm. Wartością dodaną ma być to, że przyśpieszy to realizacje transakcji. Obecny system, oparty na SWIFT, nie jest idealny. Płatności trwają w nim dzień lub dłużej.

Kontrowersje

Po ogłoszeniu planów związanych z JPM Coinem, rynek e-walut wyraźnie się podzielił. Jedni uważają, że taki projekt jest potrzebny, dla innych jest “nonsensem”.

Bill Barhydt, dyrektor generalny startupu Abra, zasugerował, że pomysł JP Morgan Chase jest absurdalny. W jego odczuciu “to kompletna strata czasu”.

Podobnego zdania jest CEO Ripple, Brad Garlinghouse, który podważa sens JPM Coina i uważa, że “moneta” nie jest w ogóle kryptowalutą.

Po drugiej stronie barykady stanął współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian. Jego zdaniem cała inicjatywa ma miejsce nie przez przypadek właśnie teraz. Jest to dla niego dowodem na podparcie jego tezy o tym, że innowacje na rynku zachodzą w momencie, gdy znikają z niego spekulanci. Wtedy jest dobry okres na inwestowanie w technologię.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72