fbpx

John McAfee stworzy własną kryptowalutę

John McAfee chyba lubi gościć na naszych łamach (i innych tego typu portali). Cyklicznie daje zresztą ku temu powody. Teraz ekscentryk pozazdrościł samemu Satoshi’emu Nakamoto i postanowił stworzyć własną kryptowalutę. Freedom Coin ma zadebiutować na rynku jesienią 2019 roku.

Pytany o specyfikę jego projektu odpowiedział:

“Nie, nie jest wydobywany. Nie, nie robimy ICO. Nie, nie szukamy inwestorów. Nie, nie będziemy notowani na giełdzie. Nie, nie podamy więcej informacji przed wydaniem white paper. Tak, to jest prawdziwe…. Również, nie będzie żadnych airdropów.”

Na razie nie jest znany też white paper projektu. Ogólny opis sugeruje wiele pytań, ale na nie nie odpowiada:

“McAfee Freedom Coin został zaprojektowany tak, aby stawić czoło problemowi wymiany walut, wykorzystując unikalny paradygmat i nową koncepcję strukturalną. Nie jest ona oparta na żadnym towarze, ani nie jest związana z wartością lub zachowaniem jakiegokolwiek zewnętrznego przedmiotu lub podmiotu. Wartość monety zawsze będzie równa zeru w stosunku do każdej innej waluty, ale jej naturalna wartość rynkowa jest wolna, całkowicie, by rosnąć.”

Czym więc na być projekt McAfee’ego? Nie będzie to token personalny. Zastanawiające jest to, że ma być to coś nie wycenianego w innej walucie. Pozostaje nam czekać na dalsze newsy.

McAfee – największy ekscentryk rynku

John McAfee pozostaje dziwakiem numer jeden na rynku kryptowalut. Publicznie założył się z całym światem o to, że 1 BTC będzie w 2020 r. warte 1 milion dolarów. W przeciwnym razie ma skonsumować swojego obciętego członka na oczach telewidzów. Choć kurs głównej kryptowaluty rośnie, wątpliwe jest to, by udało się dobić do tego poziomu na wykresie w tak stosunkowo krótkim odcinku czasu.

Ponadto McAfee nadal chce walczyć o prezydenturę w Stanach Zjednoczonych, zaś w ramach swojej kampanii wyborczej promować kryptowaluty (w czasie wcześniejszego wyścigu do Białego Domu reklamował różne kwestie związane z cyber-bezpieczeństwem). Jest jednak jeden problem. Obecnie ściga go amerykańska skarbówka. Powód? Kandydat nie płacił przez kilka lat podatków…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293