fbpx

John McAfee nadal twierdzi, że Bitcoin będzie kosztował 1 mln USD w 2020 r.

Ekscentryk, szaleniec czy realista? Kim jest John McAfee? I czy jego prognoza dotycząca przyszłej ceny Bitcoina jest w ogóle realna?

John McAfee pojawił się w sferze kryptowalut, gdy w 2017 r. publicznie ogłosił, że 1 BTC będzie warty milion dolarów w 2020 r. Teraz co pewien czas wraca do tematu i – ku zdziwieniu mediów i społeczności cyfrowych walut – nadal potwierdza swoją prognozę. Obecnie dodał do tego podłoże matematyczne:

„Jest matematycznie niemożliwe, żeby Bitcoin kosztował mniej niż milion dolarów do końca 2020 roku. Bitcoin to nie akcje, nie można więc stosować paradygmatów rynku akcyjnego i oczekiwać odpowiedzi”.

Powyższe zdania napisał niedawno na swoim profilu na Twitterze. Nie podał konkretnych obliczeń, które miałyby stać za tą tezą, ale można założyć, że chodzi o mu fakt zmniejszającej się nagrody za wykopanie nowych bloków w blockchainie Bitcoina. Tym samym cyklicznie na rynku pojawia się coraz to mniej coinów. Jeśli popyt utrzymałby się na podobnym poziomie albo rósł, cena kryptowaluty też powinna rosnąć. Kolejna zmiana nagrody ma mieć miejsce w maju 2020 r.

Milion dolarów

Wspomniany milion dolarów teoretycznie jest możliwy. ATH BTC z 2013 r. to 1 200 USD. W czasie kolejnej bańki w 2017 r. główna kryptowaluta doleciała już do 20 000 USD. Może więc – przy bardzo sprzyjających warunkach makroekonomicznych czy politycznych – przy kolejnej mega-hossie cena wyniesie owe magiczne milion USD.

Bardziej sceptyczny, ale nadal byczo nastawiony, pozostaje inny znany amerykański inwestor, Tim Draper. Tak jak McAfee zarobił dotąd duże pieniądze na nowych technologiach związanych z internetem. Podobnie opłacalnym biznesem była dla niego inwestycja w BTC. On jednak uważa, że kolejne ATH na wykresie BTC to poziom 250 000 USD.

Wróżenie z fusów

Dziś takie prognozy są jednak w dużej mierze wróżbami i świetnymi materiałami na medialne newsy (i dlatego teraz to czytacie!). Wciąż bowiem rynek kryptowalut można uznać za nowy, a przez to niestabilny. Jeśli w czasie ostatniej bessy wartość wielu krypto-aktywów spadła o 80-90%, tak w czasie hossy mogą one podnieść się z upadku z równie spektakularną intensywnością.

Sam McAfee może trzymać się swojej prognozy, bo podtrzymuje w ten sposób zainteresowanie swoją osobą. Poza tym obiecał obciąć sobie przyrodzenie, jeśli tylko BTC nie będzie warte owego miliona dolarów. W takiej sytuacji trudno dziwić się jego wierze we wzrosty…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293